Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Imi place sa aspir si sa fac curat in baie dar urasc sa frec vana si nu ma las pana nu sclipeste ca becul.Voi ce treburi ale casei le faceti cu placere in afara de a avea grija celor mici?

cristina elena
    Guest
    Cel mai mult imi place sa aranjez dulapurile, adica in dulapuri. Mai ales cu doi pitici care cresc mereu raman hainele mici. Si fac gramada de haine in mijlocul camerei si trec la "sortat". Iar cand sunt gata las usile deschise la dulapuri si cu un ceai sau cafea in mana imi "admir" munca.
    Si tot asa fac si la sortatul jucariilor sau a cartilor. Se mai strica sau se mai rup unele si mai fac saptamanal cate o "revizie" printre ele.

Iar pe locul 2 ca sa zic asa e spalatul vaselor. Nu neaparat spalatul in sine ci aranjarea lor si punerea fiecaruia la locul lui in sertar sau dulap la sfarsit. Si apoi tot asa stau in usa bucatariei si imi admir bucataria mica dar curata si ordonata.

Dupa care fuga la calculator sa vad ce au mai facut fetele.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ce mortal,am noroc cu masina de spalat vase ca altfel te-as chema la mine sa faci si la mine tot ca la tine si dupa aceea sa stam amndoua sa admiram bucataria.dar i-am facut perdelute frumoase si asa le-am admirat si eu. le-am pus pe net sa le vedeti si voi

cristina elena
    Guest
    Vin cu placere Adela draga. La asa bucatarie spatioasa cum ai tu vin cu drag.
    Am sa pun si eu zilele astea poze cu apartamentul meu, cam micut e drept dar simplu mobilat ca sa para cat mai spatios.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Pai vii si facem un chef si ne dantuim pe muzica populara ca sa avem dupa ce face curat.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    cu placere fac curatenie in casa,mancare si imi place cel mai mult sa imi spal aragazul si frigiderul imi sunt asa de dragi incat nu vreau sa vad nici o urma de murdarie pe ele.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    imi place sa fac curatenie in general,sa fie luna,vorba Cristinei Elena,sa aranjez in sifonier,hainele noastre si de bb,sunt ft tipicara,in facultate eram exemplu pt cele din camera care aveau hainele de-a valma,spuneau ele ca astfel iti dai seama de caracterul unui om daca e imprastiat sau la locul lui
    imi place sa spal vase,oricat de multe dar nu si aragaz dar de nevoie, na
    imi place sa gatesc ft mult dar sa fiu singura in bucatarie,bine si mai depinde si de dispozitie,pt mine gatitul e ca o arta
    multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta si sotul la treburi,av
    em sarcinile impartite

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ce fain,mie imi place sa gradinaresc dar anul trecut nu prea am avut timp si am avut si burta prea mare. dar in ziua cand am nascut am plantat gladiole...hihi si dupa aia fuga la spital.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Imi place sa ,sa spal vasele ca si ELENEI si apoi sa admir bucataria,sa prepar mancaruri mai deosebite...Nu-mi place deloc sa calc rufe!!!

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Mie cel mai mult imi place sa calc rufe...vin si la tine BELLA? Imi mai place sa gatesc, dar daca se poate ceva nou....si eu prefer sa fie si cineva in bucatarie, nu sa ma ajute, doar sa-mi tina de urat. Si-mi place tare mult sa curat cartofi...asta fac mereu cu placere. Si cred ca cel mai tare ma enerveaza sa sterg praful...in special sa le ridic pe toate, sa le mut de colo colo pt.a sterge praful de sub ele. Si sa nu uit...si mie imi place sa fac curat in dulapuri...si inca ceva si cu asta termin...ADOR SA MUT MOBILA! Stiu ca in general femeilor le place sa faca asta...si enervam barbatii, asa-i? Pupici!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    daaa, si eu urasc sa sterg praful!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari