Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Prima poza a lui bebe

Mamici haideti sa postam PRIMA poza pe care i-am facut-o bebelusilor. In primele minute din viata.

Maximilian (1273).jpg

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    in poza bebe pare mare dar era asa de mic avea 2770 g pielea transparenta,alb la fata si vanataia aia pe fata probabil cum l-au scos l-au atins pt ca avea si toata partea stanga a funduletului vanat pt ca a venit cu picioarele dar a trecut in doua saptamani,cum a trecut timpul nu-mi vine sa cred ca acum am cu cine sa ma joc.
    Imagini atasate

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de Lilyssss Vezi mesajul
    in poza bebe pare mare dar era asa de mic avea 2770 g pielea transparenta,alb la fata si vanataia aia pe fata probabil cum l-au scos l-au atins pt ca avea si toata partea stanga a funduletului vanat pt ca a venit cu picioarele dar a trecut in doua saptamani,cum a trecut timpul nu-mi vine sa cred ca acum am cu cine sa ma joc.
    Ce dulce e. Si eu. Dar acum ma termina psihic. Iese al doilea dintisor si o iau razna cand nu stiu ce sa-i mai fac sa nu planga.Maxi o avut numai 2360 g si 47 cm. :D

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    ooo ce micut ,bine ca sunt sanatosi ,sper sa iasa repede dintisorul sa nu-l mai chinuie asa tare,noi inca nu avem sunt pe drum,se pregatesc, habar nu am ce ma asteapta,sanatate la bebic

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de Lilyssss Vezi mesajul
    ooo ce micut ,bine ca sunt sanatosi ,sper sa iasa repede dintisorul sa nu-l mai chinuie asa tare,noi inca nu avem sunt pe drum,se pregatesc, habar nu am ce ma asteapta,sanatate la bebic
    Multumim la fel.Depinde de la copil la copil. Nu pot sa zic ca a fost foarte rau pana a iesit primul, ma asteptam la mai rau dar nah, e nasol cand vezi ca plange si iti dai seama ca de durere, si nu poti face nimic pentru el. Nu vrea sa se joace, nu vrea sa se uite la desene, nu vrea sa manance. Nimic ! Acum s-a mai linistit ca l-am dat cu gel. O sa fie bine!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Iata si primele poze ale iubitei mele ,la cateva minute dupa nastere :)

17052012110..jpgDSC03320..jpgDSC03327..jpgDSC03316..jpg17052012111..jpg

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    ma uit si acum cu emotii la pozele de cand erau bebelusi..nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul..
    o sa atasez poze doar cu fetita cea mare,din primele minute din viata,din a 3-a zi,si de acum,de cand are 4 ani :)
    P6290010..jpgImag004..jpgDSC02391..jpgDSC02402..jpg

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de mikiss Vezi mesajul
    ma uit si acum cu emotii la pozele de cand erau bebelusi..nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul..
    o sa atasez poze doar cu fetita cea mare,din primele minute din viata,din a 3-a zi,si de acum,de cand are 4 ani :)
    Atasament 24694Atasament 24695Atasament 24696Atasament 24697
    Ce dulce-i papusica aia roz. Si prima, fata cea mare e frumoasa foc. Au cu cine semana ca si mami e frumoasa.

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    [QUOTE=Mamiii.lui.Maxiii;3017397]Ce dulce-i papusica aia roz. Si prima, fata cea mare e frumoasa foc. Au cu cine semana ca si mami e frumoasa.[/QUOTE

multumim...
    in toate pozele este fetita cea mare,care are 4 ani...cu cea mica nu gasesc poze in calculator de la nastere..cand voi da de restul pozelor voi posta si cu mezina..

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Despre baietoiul meu in primele lui clipe de viata doctorita cu care am nascut mi-a marturisit ca mai rar copii asa...si nu va ganditi la un lucru minunat - ci la faptul ca a inceput sa urle inca inainte sa apuce sa-l scoata din uter!!! De altfel...sonorul...este una din caracteristicile pozelor lui Osmicu' in primele luni de viata :)....Si acum, la un an si 6 luni are o voce care se face auzita...nu de bebelus, ci de baietel maricel...

Imagine0812.jpg Prima poza, la iesirea din sala de nastere, in incubatorul de transport catre Acvariu, unde urma sa fie spalat si toaletat....

Imagine0813.jpg si chiar inainte sa fie spalat si curatat, tati l-a luat in brate si i-a spus la ureche Shahada - marturisirea de credinta islamica.

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Hayeti ce greutate a avut la nastere micul Osmi ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari