Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Idee de vacanta

fetelor,pe unde ati fost voi la munte? cam asa,in jumatatea central-estica a tarisoarei noastre. ca noi vrem sa plecam si nu ne-ar strica niste sfaturi,niste nume de pensiuni,locatii,etc .locuri unde ai ce sa vezi, ce sa vizitezi, sa nu se plictiseasca copilul. pensiuni accesibile,nu ff scumpe dar nici ieftine,ca doar nu mergi in concediu lunar. asa ,pt buzunarul cetateanului mediu.
    va pup!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    fetelor,pe unde ati fost voi la munte? cam asa,in jumatatea central-estica a tarisoarei noastre. ca noi vrem sa plecam si nu ne-ar strica niste sfaturi,niste nume de pensiuni,locatii,etc .locuri unde ai ce sa vezi, ce sa vizitezi, sa nu se plictiseasca copilul. pensiuni accesibile,nu ff scumpe dar nici ieftine,ca doar nu mergi in concediu lunar. asa ,pt buzunarul cetateanului mediu.
    va pup!
    superba este zona Harghitei, in special Tusnad si Izvorul Muresului. Nu e neaparat sa cauti cazare de acasa, gasesti si la fata locului oferte surprinzator de bune in pensiuni sau case de vacanta. La fel, excelent este Praidul, cu strandul termal si salina si cu cazare accesibila.
    Eu am stat aici http://www.turistinfo.ro/baile_tusna...ad-c60592.html si am fost supermultumita, au parcare, gratar, curte mare, spatiu de joaca si o priveliste incredibila catre munte. Curatenia e de nota 10 si proprietarii la fel. Daca iti place, cauta direct pe net pensiunea si rezerva la ei, nu prin agentie, ca e mai ieftin.
    Aceleasi cuvinte le am si despre: http://www.turistinfo.ro/izvorul_mur...na-c35650.html. Oameni deosebiti, te simti ca in paradis, rupt de lume, de nebunia oraselor...
    In Praid, http://www.turistinfo.ro/praid/cazar...or-c35668.html. Foarte aproape de salina si strandul termal. Preturile sunt foarte bune in raport cu calitatea.
    Modificata de snowdance22; 04.09.2011 la 16:51:04.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Tot Praid vroiam sa iti recomand si eu, Madalina. A fost fetita mea in tabara vara aceasta acolo si au venit cu totii foarte incantati. De la invatatoare la copii. Iar preturile par rezonabile.
    Uite aici este un link cu prezentarea pensiunii Forras: Pensiunea Forras ***

mada_lyna
    Guest
    imi plac locurile astea. de mult imi doream sa stau pe la Baile Tusnad si Praid. mai mult ca sigur o sa ne orpim si pe aici. dar ce e de facut pe acolo>? ca degeaba ii arat eu lui Robert muntii si padurile ca nu=l intereseaza . treabuie ceva activitati ,gen salina.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Salina de la Praid e foarte mare si in ea se pot face o gramada de activitati. Strandul are apa atat de sarata incat nu e necesar sa stii sa inoti, efectiv plutesti, copiii se distreaza de minune acolo. In Izvorul Muresului puteti face o plimbare cu telescaunul si orice va trece prin cap in mijlocul naturii. Adevarul e ca atunci cand am fost nu ma interesau activitatile pentru copii si nu am fost atenta la asa ceva.

mada_lyna
    Guest
    pe la Bran,Moeciu,Rucar cam ce ar fi de vazut? ca vrem sa trecem si pe acolo. mai exact,2 zile aici,2 mai incolo alte 2 si mai incolo.cam asa ceva.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Madalina la Bran Moeciu este peisajul superb si castelul Bran.
    Noi am fost asa intr-o fuga de week-end la Cheia si am urcat cu Edi pana la Cabana Muntele Rosu unde peisajul de pe platou este absolut superb. Acolo se poate ajunge si pe jos si cu masina (drumul este foarte prost dar merge)

larisao
    Guest
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    Salina de la Praid e foarte mare si in ea se pot face o gramada de activitati. Strandul are apa atat de sarata incat nu e necesar sa stii sa inoti, efectiv plutesti, copiii se distreaza de minune acolo. In Izvorul Muresului puteti face o plimbare cu telescaunul si orice va trece prin cap in mijlocul naturii. Adevarul e ca atunci cand am fost nu ma interesau activitatile pentru copii si nu am fost atenta la asa ceva.
    da, recomand si eu salina praid. e superb acolo, ai tot ce iti doresti, mai recomand sa vizitati Lacul Ursu`, o statiune cu apa sarata si orasul medieval Sighisoara. superb

mada_lyna
    Guest
    la Praid chiar n-am ajuns pina acum. deci,o sa fie una din destinatii. si cum zicea si Larisa,vom merge si la Lacul Ursu'. ma apuc de cautat cazare klumea.
    haideti fetelor, mai astept si alte idei de cutreierat.pupici.

mada_lyna
    Guest
    ma uitam acum ca Praidul este in apropiere de Sovata. ati fost pe acolo?cum e/?e ceva de facut/vazut/distrat?

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Eu am stat o saptamana la Sovata, cu serviciul si am murit de plictiseala (desi nu ramanea mult timp liber ca dimineata aveam cursuri).
    Ne-au plimbat cei de acolo la Praid, era si o comuna pana in Praid cu oale, chestii-socoteli, la Sighisoara si la o pastravarie. Si la Lacul Ursu se mai poate pierde vremea, cum ai zis si tu, dar cam atat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari