Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Mi-a venit ideea de a face aceasta galerie pentru a ne putea cunoaste si mai bine fiecare si din curiozitatea de a vedea cati membri activi suntem aici pe forum.

Asadar, va astept dragi aspirate mamici, burtici si mamici de bebei si copilasi sa facem cunostiinta.

Propun sa punem doar o poza cu noi si sa precizam daca suntem burtica, aspirata la burtica sau mamica, si de ce nu cate ganduri despre ce inseamna sa fiti aici, in acest moment pe Copilul.ro, ce inseamna acest lucru pentru voi.

Va pup
    Voi incepe eu

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Eu sunt Laura si sunt aspiranta la burtica! Copilul.ro nu este pentru mine doar un site, un loc de informare ci chiar mai mult decat atat, este un loc in care am invatat mai multe despre mine si despre ce inseamna sa oferi. Voi m-ati invatat cata caldura poate exista intr-o familie, chiar si asa la distanta, prin intermediul internetului. Am aflat ca nu exista o slujba mai dificila, dar mai frumoasa decat cea de a fi mamica. In fiecare zi, cand deschid site-ul si intru pe forum, ma faceti sa va citesc, sa vorbesc cu voi si sa imi doresc si eu un bebe, o burtica. Sincer, in aceasta comunitate fata de alte pe care le-am mai observat, exista o caldura pe care o simti imediat si nu are cum sa nu te atinga. Voi toate ma faceti sa vreau sa raman aici si sa va ascult, iar pentru acest lucru va multumesc dragi mamici si parinti.

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Buna eu sunt Cosmina si sunt mamica de aproape 5 luni.pe acest site intru de vreo 3 luni la recomandarea unei prietene,caruia ii multumesc.In pare bine ca am gasit acest site de unde am invatat multe lucruri despre bebe si am gasit multe mamici bucuroase sa iti impartaseasca din experienta lor.Imi place foarte mult sa admir pozele de pe forum,e o idee super cu pozele.Pe scurt:bravo celor care au infiintat acest site...si la cat mai multe discutii.

imi pare rau ca nu e prea clara

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna

Eu sunt Gabriela! Si eu tot aspiranta la burtica.

Toate discutiile de pe forum m-au facut si pe mine sa imi doresc un copil, de fapt mi-au intarit aceasta dorinta. Mereu m-am gandit cum este sa fi mamica, ce simti atunci cand in burtica ai un sufletel. Prin povestile voastre am reusit sa trag cu ochiul in viata unei mamici. Acum am devit chiar nerabdatoare sa devin si eu mamica si poate cine stie....voi devenit cat de curand.
    Prin toate aceste cuvinte de fapt eu vreau sa spun multumesc tuturor mamicilor si viitoarelor mamici de pe site.

cristina elena
    Guest
    Foarte frumos acest topic. Felicitari pentru idee [imbratisarea]

Eu sunt Cristina Elena, cand am intrat pe acest forum eram mamica de bebica si de baietel, am devenit incet incet mamica de doi copilasi.

Mi-a crescut bebica pe acest site pot sa zic, am petrecut amandoua mult timp aici. Mi-au fost de mare ajutor unele sfaturi si caldura sufleteasca pe care am simtit-o din partea multor mamici. Mi-am facut adevarate prietene aici cu care am ajuns sa ma si intalnesc "pe viu".
    Viata lunga acestui site doresc si multa sanatate tuturor utilizatoarelor.

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Buna fetelor! Este minunat sa porti in pantece un dar divin timp de 9 luni, sa stii ca viata care se intrupeste acolo, in burtica ta este rodul unei mari iubiri...Desi in viata nu stim ce ne asteapta sau ce destin ii este harazit fiecaruia, fie parinte sau copil, trebuie sa speram ca baietelul nostru va fi un mare poet sau un mare sportiv, iar fetita noastra o mare cantareata sau artista :)) Si apoi, nasterea este generatoarea unor sentimente extraordinare, este ceva unic, greu de descris in cuvinte, care parca nu pot cuprinde sensul si intreaga emotie a momentului...Va doresc tuturor sa traiti aceste senzatii unice cel putin o data in viata!
    Laura, inspirata idee :)
    Gabitza, esti o frumusete de fata!
    Cristina-Elena, esti deja mamica cu experienta si ajuti multe gravidute si mamici cu sfaturile tale. Multumim!
    Eu sunt Gabriela, pe numele \\\"de scena\\\" Dorissa, fosta burtica cu probleme, dar care a gasit multe sfaturi si ganduri bune pe acest forum, iar acum sunt mamica fericita a unei mandreti de fetite care va implini 2 luni saptamana viitoare, Maria Adina. Deja mi-am facut cateva prietene virtuale foarte bune, cu care imi face deosebita placere sa vorbesc pe topicuri si nu numai, si, la fel de bine, am avut placerea de a ma intalni cu cateva foste gravidute fata in fata, la o cafea, si va pot spune ca ne-am inteles de minune! Aici putem intalni in marea lor majoritate, fete si femei binecrescute, cu mult umor si cu multa bunavointa de a ajuta, fie doar printr-un gand bun!
    Uffffffff....nu pot crede ca am scris asa mult, dar totul este venit din inima si va asigur, nu am stat prea mult sa-mi caut cuvintele, totul vine de la sine, pentru ca astfel de reactii provoaca oamenii sinceri si deschisi!
    Din pacate nu pot posta acum o poza cu mine, dar puteti vedea cateva cu mine, sotul si fetita in albumul de fotografii de la pagina mea.
    Si pentru ca se apropie sarbatorile, imi doresc sa fim mai buni si mai intelepti cu totii, iar fetelor de pe site si familiilor lor le doresc ce-mi doresc pentru mine si propria-mi familie: sanatate, intelegere, liniste, armonie si multa iubire!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915

dintotdeauna mi-am dorit sa am copii.
    chiar ma obseda un gand,ca asa de mult imi doream si credeam ca nu voi putea avea copiii mei proprii.
    Dumnezeu e mare si mi-a indeplinit dorinta,asadar,dupa cum stiti,voi mai primi in dar un bebe.
    Sunt ft fericita si mandra ca o am pe Niki si acum faptul ca vine si bebe 2 ma face sa ma simt si mai implinita!

aici eu, Nico(30 ani) cu Niki(1 an si 8 luni)...si bb 2 in burtica:P(20 sapt)

Image Hosting by PictureTrail.com

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Am descoperit copilul.ro inainte de a o naste pe Narcisa, eram ingandurata, avusesem o sarcina cu probleme (spre deosebire de prima, cand nici macar greturi nu am prea avut si am putut face sport pana in luna a VI-a), am stat in concediu din luna a doua, cand era sa o pierd; ma pregateam de cezariana (si operatia a fost destul de dificila, facusem aderente, de la prima cezariana, dar am avut noroc de medic bun, care m-a reparat). Tin minte ca prima persoana care mi-a raspuns aici pe site a fost Nico (cotuca). De atunci nu m-am mai dezlipit de acest loc minunat, unde mi-am facut multe prietene.
    Sunt o mamica cu doua fetite, cea mare, Raluca, are 10 ani si este scolarita, cea mica, Narcisa, are un an si 3 luni, ea este argint viu.
    Sunt norocoasa si implinita, si ma bate gandul ca nu mi-ar strica o noua burtica :)

Cu Raluca, de Craciun, era si Narcisa in burtica (abia ajunsa acolo :P)

Aici cu cretulina mea.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    si eu tin minte cand ai intrat, Alexandrina!
    pupici dulci!
    eu nu am cuvinte sa spun ce inseamna copilul.ro pt mine...experienta in cresterea copilului,prietenie...
    am intrat aici cand niki avea doar 3 luni jumate.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Dorissa, multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase. . Intr-adevar Maria Adina este o mandrete de fata si ai toate motivele sa fi mandra de ea.

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Eu sunt Alexandra. Nu mai stiam de cand m-am inscris pe acest site si m-am uitat in pagina personala...am constatat ca m-am inscris in ziua imediat urmatoare mutarii mele la Sinaia (eu m-am nascut la Ramnicu Valcea). Chiar daca am aproape doi ani de cand stau aici nu mi-am facut nici o prietena, insa ma simt asa de bine cand vorbesc cu voi, aici, pe copilul.ro!
    Am invatat foarte multe lucruri tot navigand pe aici! Chiar daca nu postez in fiecare zi, va citesc mereu, poate mai putin sambata si duminica, pentru ca fiind zile libere....ne cam batem pe calculator.
    Cea mai mare realizare a mea de pana acum este baietelul meu, Florian, alaturi de care imi retraiesc copilaria.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari