Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bezea's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    7
    Dienuca noastra are 2 luni si peste zi e chin cu somnul atipeste doar la mine in brate sau mai nou adoarme pe burtica si doarme cat o ora. Insa nu pot pleca de langa ea pt ca mi-e teama sa nu se sufoce. Chiar si noaptea daca adorame pe burtica nu pot dormi si stau sa o pazaesc. Daca o culc pe o parte se trezeste dupa 20 de minute.

Este in siguranta daca doamre pe burtica? Oare ma pot dezlipi de ea?

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Sa nu-ti faci probleme , bebe meu are 2 luni si jumatate si doarme asa de la 8 zile...se intoarce singur si nu se sufoca...

[imbratisarea]

Floricica Nou Venita olive20's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    bebelusii au instinctul de a se intoarce pentru a nu se sufoca surprinzator de dezvoltat,asa ca stai linistita ca nu pateste nimic,din cate mamici am intrebat,bebelusii lor dorm cel mai bine pe burtica sau pe o parte

new sunshine
    Guest
    Eu zic sa tii ochii pe ea!!!Este indicat sa doarma pe spate, nu tot timpul dar sunt mai in siguranta.Citeste despre sindromul mortii subite.

Floricica Nou Venita sanda22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    2
    dormitu pe burtica nu are nici o legatura cu sindromul mortii subite.Aceasta poate ataca pana si cand copilul doarme in carucior sau in scaunelul de masina.Bebe meu a murit din cauza acestei boli,a fost un baietel sanatos tun,si chiar nu are nici o legatura dormitu pe burtica cu aceasta boala,despre care nu se stie nimic sigur

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    eu stiu ca bb are voi sa doarma pe burtica,insa nu mereu.eu sunt de parere sa nu o lasi noaptea sa doarma asa,ca tu nu o poti supraveghea tot timpul.ziua cand iti faci de lucru prin casa,e ok.asta e parerea mea.sanatate

Floricica Avansata mysasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    1.635
    al meu adormea cel mai bien pe burta de la o saptamana . dar acum nu mai doarme asa deloc.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Dormitul pe burtica este foarte sanatos insa cand bebelusii sunt asa de mici trebuie supravegheati. Daca nu stie inca se se intoarca de pe burta pe spate e bine sa stai cu ochii pe ea iar noaptea sa nu o lasi sa doarma asa. Peste zi este ok, mai ales ca asa cum am spus este foarte sanatos somnul pe burtica

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Nu-ti face griji..somnul pe burtica la copii este foarte folositor..ii ajuta si pe ei, ii relaxeaza...burtica nu-i mai doare asa rau..este chiar indicat sa se culce asa...ale mele numai asa dorm...

Floricica Nou Venita alicess9's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2009
    Postari in forum
    5
    Sunt de acord cu "vizitator". Cel mai indicat este sa doarma pe spate si itors bebe pe o parte si cealalta cam la 45-60 min. spun din experienta

Floricica Nou Venita mamica_dana's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2010
    Postari in forum
    5
    mie mi-ar fi frica sa-l las sa doarma pe burtica nesupravegheat. si nici nu-i place. mai doarme asa dar numai cand sta la mine pe piept.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari