Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    de la ce virsta ati schimbat maxi cosi cu scaunul auto ,au as vrea sa il schimb ca aici este de la 8 luni la 3 ani ,sau de la 8 luni la 12 ani nu stiu daca este prea devreme asa ca va intreb si pe voi si poate imi spuneti si mie

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Ancuta, iti raspund si aici, ca in subiectul celalalt se pare ca n-am inteles bine... :-) Damaris a fost in scaunul de tip scoica pana la 8 luni, apoi am trecut la scaunul in care e si acum. E un scaun care se poate folosi intors cu spatele (opusul directiei de mers) pana la 13 kg jumate, iar de la 13 kg jumate il intoarcem spre directia de mers. Are centura in 5 puncte si la fel va avea si cand il intoarcem cu fata.
    Nu stiu daca te ajuta informatiile astea... La 8 luni nu e prea devreme sa-i schimbi scaunul, dar e important sa stea in scaun intors spre spate cat de mult.

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    inteleg si nu inteleleg bine tot . imi timiti o poza in albumul tau sa vad si eu ca sunt zapacita de tot dac inteleg eu asa poate vrei sa spui putin culcat pe spate si nu direct in fund astept sa imi raspunzi te rog mult la noi sunt scaune dupa scoica care se pun in directia de mers de la 9 kg pina la 26 de kg

Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Trebuie sa fie si scaune care se pun cu spatele, fiindca la 8-9 luni e mult prea mic bebele sa fie intors spre directia de mers. Da, scaunul e putin inclinat spre spate. Caut poze.

Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Pozele pe care le-am gasit sunt prea mari si le pot pune in album, dar iti trimit mesaj privat cu un link- e un scaun de masina foarte asemanator cu ceea ce folosim noi pentru Damaris.

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    multumesc irra am primit mesajul dar nu pot sa vad link-e satept sa vina sotul de la lucru casa scoata linkul pupici

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    si noi trebuie sa schimbam scaunul,gata suntem baieti mari ,stam bine in scoica dar ,,,,nu vrem sa ne gaseasca polizia si sa ne dea vreo amenda

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    se poate tine beb in scoica dac anu depaseste kilogramele din prospect pana la un an sau chiar mai mult.
    scaunul care se pune in directia opusa mersului dupa scoica se poate pune in ambele directii,daca se alege un astfel de scaun. dupa ce bebe e destul de mare se poate intoarce cu fata spre mers. dar la 8 luni sunt prea mici pt a merge cu fata

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    noi am depasit kilogramele dar Mario se simnte bine in ea,mai ales cind doarme o las pe spate

Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Mihaela, sper ca nu te supara comentariul meu, dar daca a depasit limita de greutate nu e bine sa-l folosesti in continuare. Scaunele sunt testate pentru o anumita greutate si daca bebele e peste, se poate sa nu fie protejat la fel de bine. Scaunul e asa de important pentru siguranta bebelui!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    da ioana asa e,bebe nu mai e in siguranta.
    eu am scos o data scaunul sa merg cu sora-mea la shopping si cand l-am pus inapoi nu i-am pus centura am zis ca il pun alta data si asa a mers tia doar in scaun legata cu centurile scunelului dar fara sa fie scaunul prins.cand mi-am dat seama am crezut ca lesin ca putea sa cada scaunul oricnd cu ea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari