Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    In curand vom incepe si noi diversificarea si am descis ca e cazul sa ne ocupam si de achizitionarea unui scaun pentru masa, insa , la fel cum am patit in timpul sarcinii cu patutul si carutul, nu prea stiu exact cam ce ar trebui sa caut sa aiba acest scaunel. Asa ca am decis sa apelez iar la voi sa imi dati un sfat.

Ce trebuie sa aiba scaunelul pentru masa, cat sa fie de inalt, sa aiba sparar reglabil....?

Floricica Cu Vechime simo30's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    6.411
    buna gabitzza.pai eu m am uitat la urm aspecte:spatar reglabil,sunt cu 3 pozitii sau 4 ,in care bbl poate sa si doarma.Inaltime reglabila:sunt si scaune fixe dar nu le poti adapta la masa adultilor care poate fi f inalta sau mai scunda.sa se spele usor .fara multe locusoare unde sa ramina mincarica ascunsa,pt ca copilul va imprastia mincare peste tot..tavita sa fie detasabila :mai tirziu poti sa folosesti scaunul fara tavita ,direct la masa adultilor.eventual poti sa alegi un scaun cu cos pt pus jucarii .eu am fost ff incantata de scaunul de la Fisher Price rain Forest.Dar nu l am achizitionat din lipsa de fonduri.HIHIHIHI.e 550 Ron.Pupici.

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna simo!asa este si scaunul meu,reglabil,mihai si doarme in el,cu tavita cu tot e foarte comod,eu zic gabitzza ca daca vrei sa iei ,e excelent, eu una sunt multumita...

Floricica Avansata exel's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    2.017
    scaun
    mie asta imi place mult, dar inca nush de care sa iau

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumesc pentru raspunsuri fetelor, complicata treaba si cu scaunul asta

stefaniajohansson
    Guest
    din punctul meu de vedere, cel mai important e ca scaunul sa fie STABIL! si sa fie folosit doar in scopul unui scaun: pentru stat la masa cand mancam. asta ca sa inteleaga si copilul ca la masa se mananca - nu se joaca si nu se doarme. apoi eu nu ii prea vad rolul tavitei..copilul trebuie sa stea la masa cu parintii si sa simta ca e parte a familiei..
    si, optional, sa poata fi demontat si montat rapid si sa poata fi transportat usor..ca sa poata fi luat cand mergem in vizita..(sau cumparat un scaun detasabil pt mers in vizita..)

Guest
    subscriu la cele spuse mai sus...stabil, sa se poata plia,tavita sa fie detasabila pentru a putea fi spalata si husa dde asemenea:)

sunt de acord cu tine stefania, scopul scaunului este pt servit masa,insa mi se pare un pic deplasat sa-l iei cu tine cand mergi in vizita, doar nu te muti acolo :))eventual,il poti lua in co, cu toate ca nici atunci nu prea merge ca ocupa spatiu in masina;tot caruciorul ramane baza,atat pt transport cat si pt servit masa...in co ma refer:)

gabitzza, uite un link, de unde i-am luat eu lui David!

scaun de masa olmitos iepuras :)

Guest
    eu sunt f. multumita de el,e-adevarat ca anul trecut cand l-am luat costa mai putin,cu criza asta vad ca preturile au cam luat-o razna:))

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Voi de la ce varsta i-ati pus pe bebei in scaunelul pentru masa? Noi vom incepe diversificarea in curand insa nu stiu daca e ok sa il pun mai ales ca inca nu sta singur in fundulet

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Si eu cred ca o voi pune in scaunel dupa ce sta bine in fundulet, acum sta destul de bine, se ridica singurica, dar se si dezechilibreaza foarte usor, se intinde dupa o jucarie si repede e pe spate sau pe burtica...Cred ca pe la 6 luni jumate-7 luni o sa fie pregatita si pentru scaun....

Guest
    neaparat dupa ce sta bine in fundulet,recomandarile medicilor si producatorilor sunt, ca bb sa fie pus in scaunel de masa dupa varsta de 6 luni!noi asa am procedat, la inceput l-am pus in scoica si acolo ii dadeam sa pape:))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari