Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexa_dana's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    8
    Ce saltea imi recomandati pentru patutul Danei, din pacate ea transpira foarte tare si salteaua pe care o avem acum se pare ca o incinge deci ar trebui sa o schimbam insa nu stiu ce tip de saltea sa ii cumpar.

Floricica Nou Venita olive20's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    fetita mea transpira si ea foarte tare,dar eu nu cred salteaua este o problema,ideea este sa aiba invelisul din bbc 100%,la fel ca si toate materialele cu care intra in contact bebe,si in camera sa fie o temperatura buna,iar bebe sa nu fie infofolit,pt ca atunci ii scade si rezistenta la frig si poate raci rapid

claudia73
    Guest
    Eu iti recomand salteaua din fibra de cocos pentru pat de copil (BIO-KOKOS).

Avantajele, mai bine zis caracteristicile saltelei:
    -ortopedice: Miezul flexibil de cocos, datorita structurii sale stabile, sprijineste pe deplin coloana vertebrala, si impiedica astfel afectiunile coloanei vertebrale formate la varsta copilariei;
    - datorita structurii sale uscate bacteriile nu au spatiu vital, iar salteaua este antialergica si antibacteriana;
    - se aeriseste excelent, aerul patrunde prin structura fibroasa;
    - umiditatea aparuta pe saltea este evaporata de catre fibre, astfel salteaua ramane intotdeauna uscata sub bebelus.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu tot salea cu cocos am si imi oare bine ca am facut investitia asta. Edi transpira foarte tare si este ok cu salteaua asta...mai transpira si peste noapte insa nu asa de tare

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Si noi avem doua cu cocos (in lipsa celor de zegras...). Una din ele are chiar doua fete : una cocos, alta griu (!)... dar nu stiu care fata cum e :P
    Privind transpiratia : sigur nu il infofolesti romaneste ? In camera ai mai mult de 21 de grade ?

Floricica Nou Venita andaroman's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2014
    Postari in forum
    5
    Eu pt finuta mea am cumparat pat si saltea cu cocos bien dormir, verisoara mea spune ca e f multumita si asta vreau sa cumpar si eu pt bebe. Cocos si husa bumbac cred ca e cel mai ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari