Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Buna fetelor! Soarele este pe zi ce trece tot mai fierbinte si ma gandesc cum sa il protejez pe baietelul meu cat mai bine. Matei are pielea foarte alba si sensibila, ca si mine, si are nevoie de crema de protectie solara. Puteti sa imi dati un sfat? Care crema e mai buna? Ce factor de protectie solara? De la care firma? Astept parerile voastre. Pupici!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu am de la avon cu factor 50
    oricum la ce radiatii sunt mai ales pentru copii mici mai slab de 30 nici nu cred ca poate fi vorba

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    cu factor cat mai mare! sunt creme speciale pentru copii cu factor mare, am observat. eu am 3: una cu 30 , una cu 45 si una cu 50!

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Noi avem cu factor de protectie 30 de la chicco

Floricica Nou Venita ppaula79's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    299
    la noi se gaseste la farmacie o crema speciala pentru bb cu factor de protectie 80.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Eu sunt tare sresata de radiatiile solare si asa ca am luat pentru Iulia o crema cu factor de protectie 40 de la Avene. Scrie ca e cu apa termala. Sper sa fie buna. Important e sa le protejm pielea sensibila a puiutilor nostri!

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Si pe mine ma streseaza problema asta, mai ales ca stiu foarte bine care sunt efectele expunerii la soare (chiar si pentru o scurta perioada) pentru cei cu ten foarte deschis, ca al meu si al lui Matei: pielea se inroseste imediat, dupa care urmeaza usturimi si mancarimi.
    Sfatuiesc toate mamicile sa ia o astfel de crema si sa o foloseasca chiar si atunci cand merg cu bebelusii la plimbare, la magazin, etc.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Noi folosim de la garnier cu factor 50.

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Ai perfecta dreptate Simona,eu de la soare fac alergie,un fel de blande care trec greu si ma urzica in ultimul hal.Eu de ani de zile folosesc crema pt bebelusi cu ecran total vara cand ies afara,prot 60 Hawayan tropic! O s-o dau si pe Anisuca pt ca imi seamana mie fff alba! Si nu vreau sa risc! Cum iesim din casa,cum o cremuiesc!

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    noi folosim crema de la Vichy cu factor de prot. 30...deocamdata e buna..bine ca nici nu stau cu ei in soare..eventual cautam cu factor de prot. mai mare ptr. mai tarziu.

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Eu vreau sa-i cumpar de la Niveea cu factor 50+ pentru copii. Am o cunostinta cae face alergie de la soare si nu exista tratament pt.asa ceva, se umfla rau la fata si la buze, dar cu aceasta crema nu mai are nimic dar se si bronzeaza greu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari