Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    Dragi mamici, voi cat timp il tineti pe bebe afara si, mai ales, iesiti in fiecare zi, indiferent de vreme? mie asa mi-a zis doc, dar nu imi vine sa ies cand e o vreme rece si inchisa cum a fost zilele astea. Stiu ca aerul curat face bine, dar chiar in orice conditii? Oare nu e mai bine ca intr-o zi urata sa stam in casa si sa aerisim mai des camera? astept sa-mi ziceti cum procedati voi.

Floricica Nou Venita peta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2007
    Postari in forum
    38
    Draga Floricica,

Din cate stiu eu este intr-adevar bine sa iesi cu bebe in fiecare zi insa trebuie sa respecti niste reguli: sa fie bine hidratat, bine imbracat cu haine din lana sau stofa de lana daca e posibil, dat cu crema pe piele. Si trebuie sa fii foarte atenta la schimbarile pielii lui. Daca da semne ca incepe sa ii fie frig sau ingheata, trebuie sa mergi cu el in casa imediat.

Plimbare placuta!Pupici!

Floricica Nou Venita arriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    eu le scot pe fete aproape in fiecare zi. evit bineinteles zilele cu vant si ceata. acum iarna nu le tin mai mult de o ora si le merge foarte bine. le imbrac gros, fara sa exagerez si totul e ok. eu cred ca le prinde bine sa iasa si, de altfel, si mie.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    si eu il scot afara pe bb aproape in fiecare zi,cu exceptia zilei de azi ca e ceata si chiciura.Il imbrac foarte bine,cu fular si ne pilmbam prin curte 10,15 minune sau ne plimba tati cu sania.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    va multumesc pt raspunsuri. ma bucura sa citesc ce ati scris. pupici tuturor

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Si eu ii scot in fiecare zi...numai sa nu fie ceata,ploaie sau vant.Inca ceva...mie mi-a spus pediatra sa nu se acopere nasucul cu fular...si nu il infofoli prea tare,sa nu transpire,ca atunci iti raceste..
    Plimbare placuta...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu nu il scot afara chiar in fiecare pentru ca aici ploua cam des si este complicat sa iau caruciorul si umbrela dupa mine, mai mult ne enervam

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    Eu nu-l scot in fiecare zi dar aerisesc camera bine ,,la noi ploua foarte mult ,,asteptam sa vina vremea frumoasa!!mai prindem cate o zi cu soare si atunci fugim repede in parc ,...la o saptamana dupa ce l-am nascut am inceput sa l scot in parc si asa am slabit si eu ,,facand plimbari lungi cu caruciorul...dar acum e prea complicat cu vremea asta ...

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Sa stiti fetelor ca si cand ploua exista o solutie... mantaua pentru carucior, este o husa impermeabila transparenta f.buna, e pacat sa nu se bucure cum cad picaturile pe ea... Mie medicul mi-a spus sa nu o scot numai pe ceata sau vant in rest e OK!

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Si noi iesim zilnic la aer, macar in curte daca nu putem la plimbare. Poate cineva sa ne dea o explicatie de ce nu e bine sa scoti bb afara pe ceata?

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Silvia, eu stiu ca nu e bine scosi atunci cand este ceata, pentru ca umezeala este foarte ridicata si nu este indicata pentru bebei...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari