Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita qann22's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    25

Mucozitati in scaunul bebelusului

Am vazut im pampers cateva mucozitati, iar scaunul era un pic mai moale decat de obicei!
    E normal?
    E o forma de diaree la bebelusi?
    Sa merg la doctor urgent?

sadia
    Guest
    Alte simptome nu a avut?Febra?...Este alaptat?

Floricica Nou Venita qann22's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    25
    Nimic deosebit! Alaptat artificial!

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    nepotelului meu i s-a intamplat asa ceva. insa el a avut scaun moale mai mai multe zile la rand. a fost internat si toate analizele i-au iesit bine. noi am ajuns la concluzia ca s-ar putea sa-i dea dintisorii, a avut si febra aproape 39. el are 7 luni. cred ca daca nu apar si alte simptome poti intreba medicul cand mergi data viitoare la control. insa daca scaunul e moale incontinuare trebuie sa consulti un medic. multa sanatate.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Noi ne-am intors recent dintr-o vacanta de cosmar in care aproape toate cele 12 zile Osmicu' a avut diaree...cate 5, 6 scaune moi pe zi, care apoi s-au transformat in apa efectiv...dupa care intr-o balta de mucus. Febra a avut vreo 2 zile, dar nu consecutive si anterior diareei. Alte simptome nu, era vioi si foarte activ, dar a refuzat sa manance sau sa bea lichide.
    Cauza am pus-o pe seama schimbarii de clima...si noi am avut vreo 2 zile in care ne-am simtit foarte rau....si scaune apa...
    Se intampla ca i-au iesit si 3 canini simultan....
    I-am dat niste probiotice....iar cand am pasit pe pamant romanesc, toate simptomele au disparut....

Floricica Nou Venita adry_adry's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2014
    Postari in forum
    1

Mucozitati in scaunul bebelusului

Buna mamici eu sunt noua pe aici dar as vrea sa va spun ca aceste mucozitati apar in scaunul bbelusilor si din cauza schimbarii florei intestinale de indata ce se incepe diversificarea!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari