Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 31
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161

Nu e bine Mesaj ciudat

Acu ceva timp am primit pe facebook un mesaj de la o prietena spaniola care cica ar fi plecat de la politia nationala si care avertiza despre un anume individ care invita pe cei cu copii sa fie prieteni pentru a accesa fotografiile micutilor. Nu stiu daca era sau nu adevarat, insa mie pedofilia imi trezeste instincte criminale...

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    Acu ceva timp am primit pe facebook un mesaj de la o prietena spaniola care cica ar fi plecat de la politia nationala si care avertiza despre un anume individ care invita pe cei cu copii sa fie prieteni pentru a accesa fotografiile micutilor. Nu stiu daca era sau nu adevarat, insa mie pedofilia imi trezeste instincte criminale...
    Daaa, cred ca orice mamica, are aceasi opinie...din nefericire numarul acestor nemernici creste si devin din ce in ce mai periculosi...sunt tot mai multe cazurile abuzurilor sexuale suferite de copilasi...si din nefericire in multe din aceste cazuri pedofili se dovedesc a fi foarte apropiati familiei, ex: unchi, prieten de familie, vecin....Imi e teama ptr. copii mei si sincer va spun ca sunt mereu atenta la gesturile celor din jur...mai bine sunt precauta decat sa se intample vre-o nenorocire!Nu imi place deloc, sa imi fie pupati copii pe fata sau pe gura...si iau atitudine cand se mai intampla astfel de gesturi!Consider ca traim intr-o lume tot mai periculoasa si trebuie sa ne protejam copii...sa ii supraveghem, sa le explicam ca nu au voie sa vorbeasca sau sa accepte lucruri sau dulciuri de la necunoscuti...sper sa nu considerati ca sunt paranoia...ca nu e asa, pur si simplu sunt atenta!
    Va pup si dumnezeu sa ne protejeze de astfel de nenorociri!
    O zi frumoasa!

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    ii dau dreptate emei......................................

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de ema peregi Vezi mesajul
    Daaa, cred ca orice mamica, are aceasi opinie...din nefericire numarul acestor nemernici creste si devin din ce in ce mai periculosi...sunt tot mai multe cazurile abuzurilor sexuale suferite de copilasi...si din nefericire in multe din aceste cazuri pedofili se dovedesc a fi foarte apropiati familiei, ex: unchi, prieten de familie, vecin....Imi e teama ptr. copii mei si sincer va spun ca sunt mereu atenta la gesturile celor din jur...mai bine sunt precauta decat sa se intample vre-o nenorocire!Nu imi place deloc, sa imi fie pupati copii pe fata sau pe gura...si iau atitudine cand se mai intampla astfel de gesturi!Consider ca traim intr-o lume tot mai periculoasa si trebuie sa ne protejam copii...sa ii supraveghem, sa le explicam ca nu au voie sa vorbeasca sau sa accepte lucruri sau dulciuri de la necunoscuti...sper sa nu considerati ca sunt paranoia...ca nu e asa, pur si simplu sunt atenta!
    Va pup si dumnezeu sa ne protejeze de astfel de nenorociri!
    O zi frumoasa!
    daca despre asta e vorba, si eu sunt paranoica pentru ca sincer, mi-e frica.... uneori ma gandesc cum o voi educa, ce ii voi spune, cum o voi invata sa se poarte.... ufffffff.... si culmea e ca in fiecare zi numarul acestor bolnavi mintal creste. am vazut la tv un caz in care copilul a fost rapit de la 1 an si a fost crescut chiar de animalul respectiv... nici nu vreau sa ma gandesc, ca mi se ridica nivelul de adrenalina....

Floricica Nou Venita dindi's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    16
    si aici este o emisiune care se ocupà de asa ceva eu nici nu vreau sà mà gàndesc cà as fi in stare sà omor pentru micuta mea dupà cum ati spus si voi "dumnezeu sà ne pàzeascà de acesti nenorociti"

mischa2000
    Guest
    sa fie asta motivul pentru care se tot repeta ... nu mai postati poze cu organele genitale la vedere ... tip ... galeria bebelusilor la baita?

asta ca sa nu mai existe suparare cand se atrage atentia asupra aspectului.

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    sa fie asta motivul pentru care se tot repeta ... nu mai postati poze cu organele genitale la vedere ... tip ... galeria bebelusilor la baita?

asta ca sa nu mai existe suparare cand se atrage atentia asupra aspectului.
    Sincer, eu nu am facut astfel de poze fetelor mele cand erau bebeluse...nu stiu, insa eu nu prea le vedeam sensul...nu prea le poti arata chiar tuturor, sunt intime...in viitor risti sa iti faci copii de ''ras'' in fata amicilor...cat despre postat pe net...doamne fereste, chiar nu sunt de acord cu asa ceva...mai ales la albume care nu sunt private - asta in cel mai rau caz...ma umplu de furie la ideea unui nenorocit ce ar ''saliva'' la fetitele mele...of. doamne!Insa am vazut foarte multe poze ''indecente''cu bebei, postate de unele mamici din comunitatea noastra!Depinde insa de fiecare in parte, ce decide ca este intim sau nu...
    Modificata de ema peregi; 06.11.2010 la 18:37:54.

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de ema peregi Vezi mesajul
    ...in viitor risti sa iti faci copii de ''ras'' in fata amicilor....
    aoleu ... vestita poveste ... in fiecare casa mai gaseti la albumul de familie cate o poza veche ... cu "nud pe burta" ... si o soacra gata sa o laude :)
    cica mie nu mi-a facut ... ca eram prea slaba :)))))

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    aoleu ... vestita poveste ... in fiecare casa mai gaseti la albumul de familie cate o poza veche ... cu "nud pe burta" ... si o soacra gata sa o laude :)
    cica mie nu mi-a facut ... ca eram prea slaba :)))))
    Ei, esti o norocoasa...eu nu am scapat asa usor...eram o durduca pline de cute...am beneficiat de o adevarata sedinta photo...numai in ''pozitii care de care mai compromitatoare'' ...uf, clar ca le-am pus bine...si nu le vede nimeni...
    Deci care e sensul acestor poze???

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    chiar zilele trecute vorbeam cu o mamica pe facebook despre "prietenii" pe care ii avem sia sa am ajuns sa stergem 2 indivizi suspecti care se dateau drept fete.
    am dedus asta dupa ce am conversat pe chat.

mischa2000
    Guest
    multi dintre "prietenii" mei de pe facebook sunt farmeri ...
    sper sa nu presteze si altele :)

+ Raspunde
Pagina 1 din 31
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari