Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

lapte de mama de vanzare pe internet

tocmai am vazut la stiri ca exista si asa ceva......voi ati risca sa ii dati bblui lapte de mama procurat pe aceasta cale???? eu una nu as face asta...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    doamne nici o clipa nu mas gandi la asa ceva.daca femeia de exemplu a mancat ceva care sa baloneze copilul,sau a consumat cafea,sau mai stio io ce.mai bine lapte praf

mother
    Guest
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    doamne nici o clipa nu mas gandi la asa ceva.daca femeia de exemplu a mancat ceva care sa baloneze copilul,sau a consumat cafea,sau mai stio io ce.mai bine lapte praf
    astea sunt probleme grave? ca baloneaza copilul? :))

mother
    Guest
    nici eu nu i-as da asa ceva........prin laptele matern se transmit si niste boli cum ar fi hepatita b , hiv, etc.....
    in afara sunt banci de lapte matern.... laptele e pasteurizat si controlat... de la o banca mai merge, dar de la necunoscuti in niciun caz....
    la fel cum nu as cumpara nici lapte de vaca de la necunoscuti :)

mischa2000
    Guest
    am vazut undeva pe un blog, recomandat de tine parca andreea, respectiva scria ca a primit si donatii de la sustinatoarele ei ...

... chiar andreea ... esti de acord cu donatiile?, gen ... esti prietena mea ... am ... ia si tu ...

mother
    Guest
    ah, da..stiu.... fetele au un grup de sprijin super in bucuresti.

eu nu i-as da de la alta mama.... dar organizatia mondiala a sanatatii recomanda asa: lapte matern de la propria mama, apoi lapte matern de la banca de lapte si apoi lapte praf...

. chiar andreea ... esti de acord cu donatiile?, gen ... esti prietena mea ... am ... ia si tu ...
    laptele matern se produce dupa cerere...doar la inceput este exces... deci , ca sa ai surplus tre sa te mulgi insistent....nu as face treaba asta pt o banca de lapte, dar daca m-ar ruga cineva apropiat i-as da. de ce nu? am incredere ca nu as otravi copilul :)

mischa2000
    Guest
    pai in cazul asta mai bine s-ar reinventa jobul de doica ...
    copilul suge direct de la cineva fara sa mai treaca pe la sticluta ....

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Sa cumpar lapte matern......nuuuuuuu dar cate boli pot transmite
    Doar o persoana inconstienta ar recurge la asa ceva...

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    pai in cazul asta mai bine s-ar reinventa jobul de doica ...
    copilul suge direct de la cineva fara sa mai treaca pe la sticluta ....
    Exista inca "doici" din astea...am niste cunoscuti in Bucuresti care aveau o astfel de "doica" de nationalitate conlocuitoare...ca asa auzisera ei ca laptele de "nationalitate conlocuitoare" ar fi mai bun...Acum ce sa zic...mi se cam intoarce stomacul pe dos cand aud povesti din astea...iar aia cu cumparatul laptelui matern pe net e de-a dreptul penala ...si nu la figurat! Bine ar fi sa incurajam mamele din spatiul rural sa dea totusi lapte praf bebelusilor cand nu pot alapta ...n-o fi el perfect dar oricum e mai bun decat laptele matern "de imprumut" luat de la cine stie cine si necontrolat sau decat laptele de vaca! Ca sa nu mai zic ca si laptele matern propriu nu e intotdeauna mai bun decat laptele formula! Daca igiena alimentara a mamei e defectuoasa acesta poate fi extrem de nociv (ma gandesc la mamele consumatoare de alcool, care nu au o dieta corespunzatoare etc...)
    Modificata de anacristea; 28.01.2011 la 17:43:34.

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Dar nu v-ati gandit ca ar putea fi folosit si la altceva? Zic si eu...

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Sunt contra, asta este ca si povestea cu bancile de sperma. mai bine mergi la sigur.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari