Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    sunt duverse modele dar principiul este acelasi?de la ce vrasta putem pune bebelusii in port bebe fara sa li se supra-solicite coloana???mi se pare totusi ca ii cam chinuim cu clasicul port bebe....am vazut ca sunt si cele orizontale dar eu ma refer strict la cele verticale...sincera sa fiu fata mea nici nu prea sta in port bebe...ii este incomod si nu ii place ca nu are libertate de miscare...voi ce parere aveti?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    depinde de portbebe.cele verticale sunt si ele facute mai nou astfel incat bebe nu sta exact pe fundulet ci este sustinut si de la spate astfel incat pare prins intre cele 2 fete al portului.
    eu am folosit pe la 4 luni jumate dar asa tp ca am fost in excursii si caruciorul nu ne-a permis sa o ducem si pe ea in unele locuri.in rest o tin mai mult in scaunelul de masina care e usor de manevrat si se ataseaza la orice.si folosim caruciorul daca e necesar.port bebe doar pt exceptii cand nu putem duce scaunelul sau caruciorul

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    eu am folosit port bebe foarte putin ,,de la 3 la 5 luni parca ,,ii sustinea tot corpul ...il foloseam cand ma duceam singura la market si nu aveam nici o sansa sa fac cumparaturi altfel ...nu mi placea sa l pun in el pentru ca si mie mi se parea ca nu are libertate de miscare cat despre coloana ,,nu mi am facut griji ,,statea foarte bine ,,drept ..poate depinde de port bebe ,,au l-am avut pe cel mai bun si mai scump ,,desi l-am uitat intr un tren :))..acum am altul ,, ii sustine numai funduletul si trebuie sa l tin si eu un pic cu mana...arata ca o plasa unde ii pun funduletul ,,se mai lasa greutatea acolo..

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    port-bebele este cel in care copilul sta in pozitie orizontala.
    celalalt este marsupiu.
    eu l-am pus pe david in marsupiu pe la 3 luni.pe el scria ca poate fi folosit de la nastere,dar nu mi se pare prea indicat la un nou-nascut.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Si eu am folosit marsupiul, dar foarte putin. Era bine ca avea sprijin mai mult pe spate, decat in fundulet, dupa cum a zis si Adela.
    L-am luat pe la 6 luni si cred ca l-am folosit in total de 10 ori, nu mai mult, pentru ca preferam caruciorul, dar a fost bun... apoi s-a facut Vladutz mare si imi rupea spinarea :)

Floricica Nou Venita onyca1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2007
    Postari in forum
    45
    eu am folosit port-bebeul de la 2 luni, la orizontala bineinteles, apoi de la 3,5 luni l-am tinut vertical.dar si eu prefer carutul, ca la 8,800 kg cat are david imi rupe spatele

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Port bb acela orizontal e foarte bun cand e micut,noi am primit unul la botez,l-am folosit cam 2 luni maxim ca apoi era destul de greut( a pus ft bine in greutate in primele luni),iar marsupiul l-am folosit pe la 3 lunite,si pe al meu scria ca-l pot folosi de la nastere,dar sincer nu m-am incumetat sa-l pun asa micut in el,am preferat sa fie mai marisor,l-am folost pana pe la 6 luni daca nu mai bine,al meu e dintr-un material destul de rezistent si scria ca merge pana pe la 9-10kg.imi era ft practic cand mergeam pana la alimentara.in rest e mai practic carutul

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    daca este bun sau nu ,nu stiu insa este util atunci cand nu pot folosi caruciorul. eu il folosesc destul de rar ,si nu mai mult de cateva ore.

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Noi am intrebat un ortoped ptr. copii si zicea ca daca ii tine spatele se poate pune bebele. La inceput culcat iar apoi in sus(in marsupiu). Ni Il folosim aproape zilnic fie ptr. cumparaturi fie chiar si prin casa, si ne place la nebunie

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Avem si noi marsupiu dar nu l-am folosit niciodata, mie mi se pare ca iti invata copilul in brate, al meu nu e invatat in brate asa ca noi folosim carutul.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Si noi avem marsupiul dar e nou nu l_am tinut niciodata,am facut un tur de casa cu bb in el si mi_a rupt spatele
    Noi avem unul de la chicco in care copilulsta foarte bine culcat cind doarme

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari