Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891

Cand este sigur sa punem cercei fetitei?

Topicul este raspuns la articolul Cand este sigur sa punem cercei fetitei?

pistoul de gaurit se este de unica folosinta si trebuie aruncat dupa folosire exact cum se arunca siringile.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Pistolul de gaurit de la bijuterie nu foloseste ace..se inteapa direct cu cercelusul medicinal, care e steril, sigilat. Deci risc de infectare nu exista. Si nu curge nici o picatura de sange...

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    sigur ca nu foloseste ac dar si asa pistolul e to tde unica folosinta..

Floricica Nou Venita maximadrianghe's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    13
    Draga sunshine si noi i-am pus fetitei noastre cercei in maternitate la 7 zile si asistentele i-au pus direct cerceii ei,dar nu am avut probleme. In schimb o prietena a noastra i-a pus la bijuterie cercei medicinali cu pistolu si dupa 5 zile a trebuit sa-i scoata dintr-o ureche pt. ca i s-a infectat.
    http:// mama NELI tata ADI si fetita BIANCA MARIA

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    la maternitate in ziua cand am plecat acasa asistenta a pus cerceii pe care-i cumparase nasa si nu am avut nici o problema.

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    si noi tot in maternitate i-am pus cercelusi, mai precis la 3 zile si nu au fost nici un fel de problene.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    nu conteaza cu ce se fac gaurile, seringa sau pistol, important e sa fie sterile. un pistol care a fost folosit o data nu mai este steril...

Floricica Nou Venita malex's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    3
    Fetitelor mele le-au pus asistentele cercelusi,la maternitate.N-am avut niciodata probleme.

Guest
    Dar de ce vreti sa puneti cercei fetitelor bebelusi?Adica,in afara de primul impuls,care e explicatia,motivatia?Si sensul,mai ales...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari