Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita snandor's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2006
    Postari in forum
    1

Biberonul afecteaza sanatatea dentara a copilului

Topicul este raspuns la articolul Biberonul afecteaza sanatatea dentara a copilului

Baietelul meu in varsta de 3 ani doarme in fiecare noapte cu biberonul cu apa. Credeti ca poate influenta negativ evolutia danturii. Va multumesc.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    BUNA!!!DE CE SA-I INFLUIENTEZE DANTURA???DINTII II SCHIMBA LA 5-6 ANI ,NU??NU MA PREA PRICEP DAR PAREREA MEA ESTE CA NU ARE NICI O LEGATURA UNA CU ALTA.SI EU AM UN BAIETEL DE APROAPE 3 ANI!DACA NU ARE PROBLEME MARI CU DANTURA NU VAD DE CE SA FII INGRIJORATA.

Floricica Nou Venita eleille's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.10.2007
    Postari in forum
    1
    Nu toti dintii se schimba... Din cate stiu exista 4 maselute care sunt permanante, inca de la aparitia lor. Daca in momentul schimbarii dentitiei copilul are deja carii...din start noii dinti sunt afectati de cariile dintilor de lapte ( inca existenti ). Deci este extrem de important sa asiguram copiilor o crestere sanatoasa, inclusiv sa avem grija ca micutii sa aibe o dantura sanatoasa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari