Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Exclamatie Biberoanele din plastic, ce impact au asupra sanatatii copilului?

Se pare ca biberoanele din plastic ar putea fi foarte toxice pentru copii din cauza unei substante din marerial numita Bisfenol A. companiile din industria materialelor plastice resping acuzatiile conform carora aceasta substanta poate sa cauzeze boli cardiace, cener de san, obezitate, hiperactivitate si o serie intreaga de alte afectiuni.

Am inteles ca ar exista si biberoane de plastic pe eticheta carora este precizat ca nu contin Bisfenol A.

Voi ce tip de biberoane folositi pentru micurii vostri?

oanachampion
    Guest
    Am folosit/folosesc biberoane/canite de plastic pe care scrie ca nu contin Bisfenol A... Pe mine cele de sticla nu ma incanta... Copiii mei alearga cu ele prin toata casa, mi-ar fi frica sa nu se sparga si, doamne fereste, sa le intre cioburi pe cine stie unde (ca, de ex, in ochi). Iar cand erau bb-i, cele de sticla ar fi fost prea grele pt ei sa le tina singuri... pe cele de plastic le-au tinut singuri de la 5 luni.

stefaniajohansson
    Guest
    si eu am cumparat doar fara BPA, atat biberoane, cat si canute cu cioc..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari