Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bubulina7924's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2008
    Postari in forum
    136
    buna,

am o fetita de 9 luni cu care merg la munte de Pasti. am vrea sa mergem cu telecabina sau telescaunul, dar nu stiu daca nu cumva este prea devreme pentru varsta ei? ma poate ajuta cineva cu un sfat?

multumesc

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Depinde daca iti dau voie cu bb asa mik,nu stiu cum e prin Ro,ca e posibil sa se opreasca electricitatea si sa va dea jos cu centura...e mai complicat un pic...se intampla rar dar na pui orice pericol in fata....si in al doilea rand,presiunea e mare ce faceti cu infundatul urechilor....tre sa.i dai laptic sau ceva sa pape!

Floricica Nou Venita bubulina7924's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2008
    Postari in forum
    136
    eu m-am gandit la problema presiunii, in primul rand, dar ai dreptate, ce ma fac daca se intrerupe curentul..

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    Eu zic ca e prea mica pt telecabina! Nu e obligatoriu daca mergeti la munte sa luati si telecabina. Oricum ea e mica si nu ar intelege! PLus ca diferenta de temperatura si presiune e mare! Bebelusii nu fac fata schimbarilor bruste de temperatura, si cred ca si de presiune. Iar "sus" bate vantul foarte tare. Rar sunt zile fara vant pe creste.
    Face bine aerul de munte la bebei, dar nu tre sa-i cataram pe-un varf!

Floricica Avansata ralu55's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    asta iarna am vrut sa merg la ski si doctorul mi-a interzis din cauza presiuni.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari