Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mcm daiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    1

Usturoiul in alimentatia bebelusului

Topicul este raspuns la articolul Usturoiul in alimentatia bebelusului

Fetita mea are 5luni shy 3 saptamani dar eu ma feresc sa mananc usturoi pt k alaptez.knd voi putea manca usturoi fara a o afecta pe micuta atunci knd alaptez?

mother
    Guest
    si eu m-am ferit de usturoi cat era bb mic, dar acum m-am razgandit... usturoiul e foarte foarte sanatos...

eu zic ca ai putea sa incerci sa papi sa vezi cum reactioneaza pitica...

daca nu papi in cantitati industrialle cred ca numai bine poate sa ii faca...

Floricica Nou Venita ionelly's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2009
    Postari in forum
    203
    buna eu am un bebe9 luni si la 7 luni i am dat carnita fiarta prin mujdei de usturoi si nu sa strambat ,nu l a durat nimik si pe deasupra e recomandat la bebe de la 7 luni dar doar mujdei!asa ca tu poti manca linistita nu ajunge la ea usturoiul vezi reactiile!!sanatate tuturor!noapte buna!

Floricica Avansata loriem77's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2009
    Postari in forum
    1.716
    problema e... nu ca i-ar putea face ceva rau lui bebe, dar in cazul in care mama alapteaza, este posibil ca din cauza schimbarii mirosului si gustului, bebe sa refuze sinul. De aceea, in cazul in care mama consuma usturoi, trebuie sa fie atenta daca bebe mai suge sau nu...

in cazul sugarului mai mare caruia mama ii da sa manince usturoi, este posibil sa aiba colici biliare... deci, aveti grija cit usturoi ii dati.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari