Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita burzaanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38

Tort pentru aniversarea de 1 an

buna,
    dati-mi si mie idee ce tort as putea face pentru fiica mea care implineste 1 anisor sa poata manca si ea. soacra-mea ma zapaceste de cap sa ii faca tort si sa faca doar poza cu el. nu pot sa ii arat fetei tortul si dupa aceea sa il iau sa restul sa manance .
    ce pot face. mi se pare repede de ciocolata si frisca si nu vreau sa am, probleme cu ea pentru un tort

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    buna, si fetita mea v-a implinii luna asta 1 anisor. eu o sa ii dau comanda de un tortulet la cofetarie.ea oricum nu o sa stie ce este ala asa ca nu o sa ii dau sa pape. asa ca il papa invitatii ca imi este frica sa ii dau dulciuri este prea mica. cred ca poti sa faci tu un tort dar tot se pune in el zahar, oua..........si multe altele si nu face bine la bebei.

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38
    asa ma gandesc si eu. vor avea timp sa manance torturi. dar cum ii faci pe ceilalti sa inteleaga asat?
    ca ei zic ca noi cand am fost mici am mancat de toate si nu am patit nimic.

mother
    Guest
    chiar ti se pare un capat de tara daca nu mannaca fetita ta tort?

pan aacum i-ai dat sa manance de toate de la toti?

al meu copil are 2 ani si tot nu mananca orice....nu are voie, nu are si gata...

cred ca ai putea sa eviti sa-i dai.... ii pregatesti ei altceva sa pape, daca chiar ti-e frica ca o sa pateasca ceva de pofta :)

Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    asa ziceam si eu fetita mea nu stie ce sunt alea dulciuri asa ca pot manca in fata ei orice ca nu are cum sa ii faca pofta.chear sapt.trecuta am fosta la ziua unei prietene care fetita ei a impl,init 1 anisor si tortuletul l-a papat adultii sa ceilalti copii de 4-5 ani care au fot invitati ca si la ziu fetitei mele nu vin copii mai mici de 3 ani asa ca ei cred ca pot papa o lingurita de tort.eu cred ca daca dam dulciuri la bebei asa mici o sa ii doara stomacelul asa patesc eu ca sunt mare dar ei.

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38
    sunt de acord cu voi, nu e un capat de lume daca nu mananca. nu i-am dat decat mancare special facuta pentru ea, nu i-am dat ce mancam noi. cu toate acestea o vad ca e foarte pofticioasa si nu vreau sa ii fac pofta cu tortul fiindca vor in mod deosebit sa ii fac poza cu tortul. tot imi spun ca nu are nimic daca mananca si ea putin

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38
    am gasit o reteta de tarta cu fructe, fara crema si fara albus de ou.

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38
    as vrea sa ii fac ceva ei, sa manance ea, nu ma intereseaza de ceilalti. nu o sa ii tinem ziua asa mare, doar ca vin nasii si mosii, bunicii si ceva matusi si numai din acelea destepte care si-au crescut copii cu de toate si nu au patit nimic. cumnata-mea imi spunea chiar ca pot sa ii dau inghetata ca nu are nimic.

Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    am vazut ca multe mamici sunt deacord sa de ingetata la bebei peste 1 an dar nu inteleg de ce? de ce sa nu le dam ceva sanatos cat sunt mici ca au tot timpul sa manance prostii cand vor creste si nu poti sa ii mai faci sa inteleaga ce e bun si ce nu. ziua fetitei mele este joi pe 24 abia astept ii fac ziua sambata ca avem ceva invitati. haideti sa va spun ce a patit sora mea cu nepoata mea acum e mare are 16 ani . cat a fost mica i-a dat sa pape numai prostii foarte multe dulciuri acum la 16 ani este foarte grasa la 1.60 are 80 si ceva de kg a fost cu ea la mai multi doctori dar nu are ce sa ii mai faca deja a capatat glanda de ingrasare. imi este tare mila de ea ca nu o baga nici un baiat in seama si nici prietene nu isi face ca se simte coplexata. asa ca aveti grija cu dulciurile eu nu sunt deacord deloc cu ele.

Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    cand e ziua fetitei tale ? sa iti traiasaca sa fie sanatoasa ca frumoasa e. pupici la bebeita.vroiam sa te intreb fetita ta merge in picioruse? a mea inca nu offf tare mult mai astept sa mearga.

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    38
    merge, dar nu singura
    de vreo cateva zile a incercat si singura, dar nu o las inca. nu vreau sa avem probleme.
    ziua ei e in 21 iulie. mai e putin si face un anisor.
    mi se pare ca asa de repede a trecut anul acesta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari