Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita erika27's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2009
    Postari in forum
    1

sare in supica

oare pot adauga sare in supica bebeului?

mother
    Guest
    nu!

rinichii lor nu sunt pregatiti pentru sare!

nu stiu ce e aia sare.... daca nu ii arati tu, va trai fericita si fara sare!

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    NU...PANA LA UN AN NU I DA SARE. Si dupa un an foarte putina.

Floricica Debutanta mykyduta1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2010
    Postari in forum
    902

Zambitor

mie doctorul neonatolog mi-a spus sa ii fac supica de la inceput ca pentru noi, cu pituna sare, cu toate legumele, cu putin ulei ....si mai tarziu cu unt
    ...fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pentru bebelul ei

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    la mine a fost invers .doctora mi-a spus ca pana la 1 an sa nu primeasca sare deloc si acum la 1 an si o luna ii pun dar f putin ca ii fac mancare separat inca nu i-am dat ceea ce mancam si noi ca eu mai pun in mancare si delikat si de aceea nu ii dau sa pape din a noastra.

mother
    Guest
    Citat Postat de mykyduta1976 Vezi mesajul
    mie doctorul neonatolog mi-a spus sa ii fac supica de la inceput ca pentru noi, cu pituna sare, cu toate legumele, cu putin ulei ....si mai tarziu cu unt
    ...fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pentru bebelul ei

wow! neonatolog..... sa nu-mi spui ca ti-a zis sa -i dai din spital supa!

zau ca doctorii astia sunt depasiti rau,....

poti sa cauti.... sunt o gramada de materiale cu explicatii pertinente.....

Floricica Debutanta mykyduta1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2010
    Postari in forum
    902
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    wow! neonatolog..... sa nu-mi spui ca ti-a zis sa -i dai din spital supa!

zau ca doctorii astia sunt depasiti rau,....

poti sa cauti.... sunt o gramada de materiale cu explicatii pertinente.....
    ....fi sigura ca nu i-am dat din maternitate........
    daca tot faci astfel de comentarii .......macar spuneti profesia chiar daca esti moderator pentru a putea sti daca ai dreptate sau nu

pur si simplu nu am facut decat sa raspund la inrebarea subiectului..............fiecare alege pentru copilul ei ce e mai bine

multumesc pentru intelegere !!!!!!

nicole13
    Guest
    e doctora...:))
    eu nu cred ca un neonatolog poate face asemenea afirmatii,poate doar daca era depasit rau de situatie!

mother
    Guest
    sunt "doctoreasa" ....hihi (in gluma)

"moderator" nu sunt pe acest topic....si chiar daca as fi..... mi-am dat doar cu parerea, nu am impus-o, nu?

da eu nu inteleg, zau, cum un neonatolog ajunge sa vb de sare in supa.... cu aia iei contact la nastere, nu? acum aia dau indicatii ce sa faci pana la majorat?

nu are legatura cu fata care a postat, ci cu doctorul ala....

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    draga 'doctoreasa'..[imbratisarea]
    intr-adevar ca din spital iti mai da indicatii..dar acela e medicul care are grije de bebe atunci cateva zile
    medicul pediatru este cel care ne sfatuieste despre diversificare..

"neonatologia" inseamna "medicina noilor nascuti", iar "pediatrie" este un alt nume pentru "medicina interna-copii" (si nu pentru "medicina de familie-copii"). Neonatologia este o subspecialitate care are pediatria la baza, iar neonatologul are cunostinte aprofundate de pediatrie asa cum gerontologul are cunostinte de medicina interna, doar ca le-a dezvoltat pentru un alt segment de varsta.

mother
    Guest
    stiu afrodita ca neonatologul este pediatru,.... dar mi se pare aberant ca un neonatolog, in loc sa dea sfaturi despre alaptare si alte d-astea sa dea sfaturi despre sare in supa....si pun pariu ca a arecomandat diversificarea la 2-3 luni....pt ca pur si simplu treaba neonatologului e alta......

am posibilitatea sa imi exprim nedumerirea, nu?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari