Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cleo19's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    1
    am o fetita de 2 luni pe care o hranesc cu humana creste f bine dar dupa ceva timp dupa ce mananca vomita dar nu lapte ci apa si nu stiu de la ce este vi sa intamplat si voua? mc

Floricica Nou Venita teosteffi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    37
    da, si fetita mea pateste asa ceva
    si asta destul de des
    dar Diana mea regurgiteaza si laptele, sucul... mai tot ce ii dau. Si asta de la nastere. Si tot cu Humana o hranesc. Vezi ca Humana are si formula antiregurgitare. Poate o poti folosi. Dar intraba pediatrul sau medicul de familie.

Floricica Nou Venita louise's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    46
    Si bebelul meu la fel pateste. Eu il hranesc cu nan. Dar dr noastra ne-a spus ca e din cauza faptului ca la cei hraniti artificial se digera mai repede laptele si ca ar ramane apa mai mult in stomacel. Un fel de reactie. De aici si problemele de constipatie , daca aveti. La noi sunt.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Laptele praf nu se digera mai repede ...

mischa2000
    Guest
    la cate ore maninca si cat ...
    in cazul in care laptele mancat inainte nu este digerat si in stomac mai ajunge altul ... reactiile nu sunt tocmai bune.
    ce consistenta are acea apa? e apa sau mai degraba un mucus sau saliva?

Floricica Nou Venita aliadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    3
    ieri am fost la doctor cu baietelul de 6 saptamani tot pe motiv ca varsa mai mereu. mi-a spus ca daca ia in greutate nu e nici o problema. poate ii dau eu prea mult lapte. mi-a recomandat metoclopramidul si ranitidina sa nu mai aibe crampe. nu i-am dat nici unul pana acum ca mi-e teama ca e prea mic. in plus nu varsa exagerat. din cate citesc e o reactie pe care o au foarte multi copii. al meu varsa apa dupa ce papa san. si cand ii dau nan varsa mai gros. sanatate la toti bebelusii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari