Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    Fetita mea refuza sa manance ficatelul de pui,l-am fiert si i lam pus in ciorbita,l-am pus si la cuptor,insa nimik nu-l vrea. Voi cum ati reusit sa-i pacalitii?

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Nu am ajuns acolo inca. . . Avem doar 3 luni jumate,dar am o prietena care are baietelul ei un an,iar ea baga ficatelul la blender,il amesteca cu cartofior,morcov sau brocoli. . . Incerca sa il maruntesti bine bine si amesteca-l cu ceva. .

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.233
    Din pacate n-am reusit sa o pacalesc in nici-un fel, l-am facut si pate, si cu sos de rosii, si innabusit in unt, si amestecat-maruntit in piure de cartofi. . . Nu vrea si pace. . . Ea mananca f bine de obicei, dar cu ficatelul de pui avem o problema. . . De obicei o las cate o saptamana- doua, sperand ca uita, dar nu, refuza categoric. . . Incearca alte alimente bogate in fier, compenseaza cu ou, spanac. . .

Floricica Nou Venita alik's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2010
    Postari in forum
    151
    nu stiu daca ai incercat, eu il fierb in lapte ca sa nu mai fie amarui; de obicei i-l dau cu piure cu o consistenta mai apoasa; succes!

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    in lapte este super ok. eu il bag la cuptor cu rondele de morcovi si lapte si se face super. nici nu mai simti gustul de ficat. asa i l-am facut de la inceput si n-a avut nici o problema. si asa continui sa i-l fac si acum de cele mai multe ori chiar daca deja este baiat mare
    pui lapte cam cat sa acopere si ficatu si rondelele de morcov, si dupa ce se fierb le dai pe toate prin blender ( bagi inclusiv ce a mai ramas din lapte ca sa fie mai moale )

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.233
    multumesc pt sfaturi, asa nu am incercat pana acum, dar cu siguranta o sa fac...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari