Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudiagradinaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    26
    micuta mea a inceput sa guste din pufuletii gusto simplii inca de la 7-8 luni, il vedea pe fratiorul mai mare si i-a luat lui din manuta si a bagat in gurita. i-a placut si a tot aratat cu manuta spre punga si in pat mereu ii lua fratiorului din castronas cand privea la desene cel mare. nu a avut probleme cu burtica, nici cu scaunul. acum la un an si ceva mananca nu zilnic dar de cateva ori pe saptamna pufuleti si ii plac tare mult.

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Aha. Pai o sa ii dau asa sa mai guste si el, acum Doamne iarta-ma ca in ziua de azi sunt miliarde de pareri pro si contra si nici nu stii care sunt bune si care nu. Mai ales la bebelusi...ba ca n-are voie dinaia, ba ca dinaia.. si atunci ce trebuie sa manance copilul ? Numai piure de morcovi si cartofi si lapte ? Pana la urma traim inconjurati de chimicale si pana si legumele sunt chimicalizate cu tot felul de substante pentru crestere. Deci ? Singurul mod de a trai 100% sanatos ar fi sa ne facem fiecare gradina noastra, cu animalele si legumele noastre. Ca sa fim siguri ca sunt naturale ! Va multumesc de raspunsuri mamici.
    O zi frumoasa!

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    eu ii mai dau pufuleti simpli, nu lotto, pentru ca le spun "mamaliga uscata" :)) nu ii dau multi si nici mai des de 3-4 zile, dar ii plac si tipa dupa ei :)

sadia
    Guest
    Daca ii dai incearca sa nu ii cumperii din cei sarati.....Al meu nu stiu daca a mancat de 5 ori.....nici acum nu-i plac,nu cumparam niciodata,a mancat cand a vazut pe la cineva.

Floricica Nou Venita cristinap's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2009
    Postari in forum
    39
    Baietilor mei le plac pufuletii cu surprize. Andrei i-a jucaria iar Alex mananca pufuletii, pt. ca ii place tot ce este sarat. Insa incerc sa nu le dau foarte des pufuleti,

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Dragilor,

Subiectul "Pufuleti" a mai fost discutat si aici:

https://www.copilul.ro/forum/copilul...87/index3.html

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Nici fetita mea nu mananca pufuleti,pur si simplu nu ii plac,i-am luat o singura data ,dar nu foarte sarati

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de admin Vezi mesajul
    Dragilor,

Subiectul "Pufuleti" a mai fost discutat si aici:

https://www.copilul.ro/forum/copilul...87/index3.html
    Mai bine uniti subiectele.................

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari