Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andrea_naty's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21

Pot sa-i dau ceai?

buna bebelusul meu Andrei face pe 15Martie 4 luni îi pot da acum ceai?asi vrea sa stiu daca e bine sa îi dau ceai de tei si în ce cantitate daca nu de tei ce alt fel de ceai îi pot da.multumesc

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu am inceput cu ceai Babydrink de la farmacie dar pediatra mi-a zis sa-l fac mai diluat adica un pliculet la 125 ml apa. nu-i da de tei mai eles ca e baiat. da-i ceai creat special pentru ei. eu dupa 5 luni i-am dat de la HIP si dupa 7 luni poti sa-i dai orice ceai la pliculet din plante pentru copii, fetitei mele ii place ceaiul pentru copii de la Vedda. unii pediatri nuj recomanda ceaiul ci apa. poti sa-i dai altrnativ, cand ceai cand apa. eu i-am dat baby drink de la o luna jumate. multa sanatate!

Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21
    multumesc pentru raspuns.O sa incep sa-i dau si eu babydrink.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Daca il alaptezi, nu vad rostul altui lichid pana la varsta de 6 luni!!!

sadia
    Guest
    Alaptezi?Daca da de ce vrei sa ii dai lichide?
    Ai citit ca despre alaptare.....tine loc de toate!Si de foame si de sete!
    Are 4 luni,iar hidratarea cu apa se fc incepand cu 6 luni cand incepi diversificarea...
    Baby drink ce e....stii ce e....e una nu stiu ce e .....stiu ca o un pliculet cu un praf in el indulcit au mai putin indulcit.....
    Oare o fii bun pt un bebe de luni acele prafuri?
    La ce il ajuta?
    Daca vrei sa il hidratezi(dupa 6 luni)....pune te rog si fa-i un ceiutz in casa,lasa prafurle in farmacie.....

sadia
    Guest
    Alaptezi?Daca da de ce vrei sa ii dai lichide?
    Ai citit ca despre alaptare.....tine loc de toate!Si de foame si de sete!
    Are 4 luni,iar hidratarea cu apa se fc incepand cu 6 luni cand incepi diversificarea...
    Baby drink ce e....stii ce e....e una nu stiu ce e .....stiu ca o un pliculet cu un praf in el indulcit au mai putin indulcit.....
    Oare o fii bun pt un bebe de luni acele prafuri?
    La ce il ajuta?
    Daca vrei sa il hidratezi(dupa 6 luni)....pune te rog si fa-i un ceiutz in casa,lasa prafurle in farmacie.....

Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21
    nu alaptez îi dau nan1.mananca prea mult de aceea m-am gandit sa-i dau ceai.îi mai dau si suzeta dar nu o tine prea mult si o da jos .

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    eu iti recomand sa-i dai laricol, sau alt ceai pt bebei. eu am facut prostia de i-am dat din prima baby drink si dupa nu a mai vrut nici un ceai care nu are glucoza sau fructoza...pe langa faptul ca sunt muuuuuult mai scumpe ceaiurile astea instant duoa cum zicea cineva mai sus nu ai garantia ca sunt 100% naturale, pe cand cele de pliculet ealtceva...cere si sfatul medicului vezi ce-ti rcomanda

sadia
    Guest
    Cum adica mananca prea mult?

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Citat Postat de andrea_naty Vezi mesajul
    nu alaptez îi dau nan1.mananca prea mult de aceea m-am gandit sa-i dau ceai.îi mai dau si suzeta dar nu o tine prea mult si o da jos .
    E micut,lasa l sa manance cat vrea...Trebuie sa creasca mare...

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nici eu nu sunt prea mare fana a ceaiurilor la pliculet, indulcite...cred ca sunt mai sanatoase ceaiurile pregatite acasa, de noi.Ceaiurile de anason sau chimen fac bine bebelusului, au gust bun, si ajuta si la digestie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari