Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Ce credeti despre perele din borcanele? Sunt bune pt bebe sau nu? Am cumparat borcanele cu mar si pere dar cineva mi-a zis ca nu sunt prea bune perele pentru bebelusi! Nu stiu ce sa cred!

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Sara depinde cate luni are bb,sau uitate pe borcan daca contine zahar care nu e indicat la bb pana la 1 an.

mischa2000
    Guest
    tot ce este la borcanel si se merge pe schema varstei e bun.
    numai ca para e laxativa ...

Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Atunci e buna pt el ca e, de obicei cam constipat si nu stiu ce sa ii mai dau ca nu prea mai merge cu ceai de musetel!

Floricica Nou Venita irinuca2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2010
    Postari in forum
    4
    Ceaiul de musetel se da la diaree. Pana sa aflam si noi , mai tare am constipat bebitza cu musetelul. Si nu am gasit alte ceaiuri pentru constipatie, asa ca am dat doar fenicul si chimen si am renuntat la tot ce continea: menta, musetel, mar, care sunt pentru diaree. Si morcovul constipa. Acum ca putem da si fructe, am inceput deja cu pere, dar nu din compot, ci cumparate din piata. Ii mai place portocala, norocul meu, care e tot laxativ :)

Floricica Debutanta 2you4ever's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    1.145
    Offtopic:
    Dati un click aici va rog frumos!
    Multumesc!

alinutza82
    Guest
    Comunitatatea europeana impune anumite norme pentru mancarea de bebelusi, deci daca te incadrezi in varsta care scrie pe cutie e ok.

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    eu i-am dat para in combinatie cu biscuiti, in loc de mar si a mancat foarte bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari