Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Abcd1234's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2011
    Postari in forum
    4

Papica bebelusului

Buna ziua...cine mai foloseste humana ar?
    Modificata de Abcd1234; 21.08.2011 la 17:17:50.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    Probabil laptele tau nu este suficient de consistent sau nu poate sa suga el bine, iar la biberon papa bine datorita tetinei

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de adriana_eftm Vezi mesajul
    Probabil laptele tau nu este suficient de consistent sau nu poate sa suga el bine, iar la biberon papa bine datorita tetinei
    Eu ma mulgeam si ii puneam in biberon si bea cam 100ml iar daca era lacoma si bea mai mult dupa vomita...dar imi manca din doua in doua ore

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Mie mie se para ca mananca cam mult... si cred ca ordiea este san si apoi lapte praf!

Floricica Nou Venita arina_mariana's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2011
    Postari in forum
    27
    Ei..ce bebe mancacios. Al meu abia papa 150 ml la o masa si are aproape 1 an. Eu zic sa vorbesti cu pediatra pentru ca mi se pare ca papa cam mult la varsta lui. Un pediatru iti face cele mai bune recomandari.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Intr-o noapte sa manance peste 200 ml de lapte la varsta de o luna mi se pare, sincer, mult! Al meu nu stiu exact cat manca fiindca ii dadeam direct san pana se satura, dar sfatul meu e sa intrebi pediatrul, el e in mai mare masura sa iti dea un raspuns corect.
    Si la fel cum au spus si fetele, ar trebui sa insisti mai mult cu alaptatul, daca bebe se va chinui sa traga mai mult si daca te mulgi si tu intre mese, eu zic ca va veni mai mult lapte si vei reusi macar cat de cat sa ii dai si lapte de la san care ii asigura si o imunitate crescuta, nu doar hrana.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    e mult,dar tinand cont ca nu vomita..e bine.si fetita mea papa din 2 in 2 ore cam 70-90,iar noapte,doar de 2 ori,dar 40-50.asa ca nu iti face griji.e un bebe sanatos cu un apetit sanatos.sa iti traiasca,si roaga-te ca si atunci cand incepi diversificarea sa pape la fel de bine si sa nu ai probleme

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Mada, gandeste-te ca-i vb de cantitate dubla la acelasi interval...mai bine sa consulte medicul pediatru!

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    eu nu stiu ca sa ti spun daca papa mult sau nu in schimb te sfatuiesc sa l pui din ora in ora la san si daca ai rabdare chiar si noaptea, e foarte important sa manance lapticul de la tine!in primele3luni exista sanse foarte mari ca lapticul tau sa vina in cantitati mai mari datorita hormonilor!!!asa ca...pune l la tatica

Floricica Nou Venita Abcd1234's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2011
    Postari in forum
    4
    Important pt ei e papa si somn ca sa se dezvolte...asa ca mult sau putin fiecare bebe papa cat are nevoie ca la varsta asta instinctul isi spune cuvantul.
    Modificata de Abcd1234; 21.08.2011 la 17:20:17.

Floricica Nou Venita N.Riana's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2011
    Postari in forum
    22
    Buna!Si mie mi se pare ca mananca cam mult!Fetita mea are 4 luni jumate si mananca la o masa 90 sau 120 de ml dar mai rar!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari