Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita camy_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2010
    Postari in forum
    9
    Buna mamicilor. Am o mare problema. Fetita mea are 11 luni si nu vrea sa bea apa deloc,numai suculet natural. Ce sa fac? ? ? Sunt disperata. Vina a fost si a doctoritei,pt k pana pe la 7 luni nu ne-a lasat sa-i dam nimic de baut in afara de laptic,specific k noi locuim in grecia,deci e alta mentalitate

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Buna, Camy, bine ai venit pe forum! Eu cred ca doctorita te-a sfatuit bine, si eu am alaptat-o exclusiv pana la 6 luni...nici ceai, nici apa nu a baut...Si cand am inceput sa ii dau, a baut apa. Incearca cu mai multe tipuri de canite, poate nu-i convine cum i-o servesti :) Fructele e mai bine sa le pape intregi, ca vitamina e in pulpa, dar daca nu vrea altfel, poti sa ii dai suc de fructe, inmultit cu apa (o parte suc, 5 parti apa, ca e acid la stomacel). Supica, ceai(eu ceai nu i-am dat niciodata, ca eu nu beau, si habar nu am ce efect au diversele plante)...incetisor o sa accepte si apa!

Floricica Nou Venita dimizovotilia's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2010
    Postari in forum
    3
    Buna, mamicilor si eu am avut aceeasi problema, sa stiti ca depinde si de apa pe care i-o dati sa bea, copiii sunt si foarte sensibili la miros, iar daca apa este contaminata, cel mai probabil ca va refuza sa o bea :) mult succes!

Floricica Nou Venita aliorgiva's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2010
    Postari in forum
    1
    Buna eu zic sa incerci sai adaugi un pic de glucoza de fructe din farmacie desi nu stiu daca in grecia exista! nici bebe meu nu vroia si iam adaugat un pic de glucoza! acum bea apa fara! mult succes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari