Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita denysse's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2009
    Postari in forum
    20

Amenintator Incultura dauneaza grav sanatatii. Diversificarea la 2 saptamani!!!

Ceea ce am sa va povestesc o sa va lase cu gura cascate. Mergeam intr-o zi cu mijloacele de transport in comun si in spatele meu 2 doamne care se vedea dupa ele ca nu sunt prea "citite". Una din ele ii spunea celeilalte ca are un baietel de vreo 5 luni si ca deja ii da sa manance de toate si ca a inceput sa-i dea de la 2 saptamani sa manance "mancarica de cartofi". Nu-mi venea sa cred ce aud, nu putem concepe asa ceva. Cu mare greutate am putut sa ma abtin sa nu le zic nimic insa mi se pare strigator la cer asa greseli care au repercursiuni grave cativa ani mai tarziu cand copilul va suferi de diverse afectiuni si se vor intreba de unde. ce parere aveti mamicilor despre acesta lume nebuna si inconstienta?

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    In maternitate, o mamica ii spunea cu dragoste non nascutului : "Lasa puiule ca ajungem noi acasica si-ti face mama o ciorbica buna (am uitat de care)"... Sotia nu s-a abtinut si i-a spus sa nu-i dea, la care respectiva a zis ca "Eeei! ... N-o sa-i dau chiar acum. Peste citeva saptamini..."

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de k3loo Vezi mesajul
    In maternitate, o mamica ii spunea cu dragoste non nascutului : "Lasa puiule ca ajungem noi acasica si-ti face mama o ciorbica buna (am uitat de care)"... Sotia nu s-a abtinut si i-a spus sa nu-i dea, la care respectiva a zis ca "Eeei! ... N-o sa-i dau chiar acum. Peste citeva saptamini..."
    peste vreo doua ca aia din primul exemplu..............................
    of of.........

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    iote ce fac atltii...si eu imi storc creerii daca sa ii dau la 6 luni suc de morcov...sau supa de morcov :))

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de iri_nuk Vezi mesajul
    iote ce fac atltii...si eu imi storc creerii daca sa ii dau la 6 luni suc de morcov...sau supa de morcov :))
    da.. vezi??? daca de la 2 luni ii dadeai si tu macar suc sau supa..acum puteai sa-i dai sarmale.. din cele ce faci pentru voi cu carne de porc.. nu nu-ti mai storceai creeri acum...............

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    cumnatica mea scumpa ii dadea la 1 luna smantanica cu capusuni cartofiori cu usturoi ... si ce-i mai placea baiatului.... si toata iarna a fost racit si a facut tratamente si alergie peste alergie. desi a putut alapta si inca o face i-a dat si lapte de la vacuta ca ii era lene sa se trezeasca noaptea sa il alapteze asa incalzea biberonul de seara si ... parca nu tot se trezea sa-i dea biberonul
    dar asa sunt unele mamici...

Floricica Cu Vechime oanap99's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    9.481
    vaiiii vaiiii vaiiii
    parca suntem in urma cu 250 de ani
    atata prostie!!!!
    supica peste cateva saptamaniiii

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de adryaana Vezi mesajul
    da.. vezi??? daca de la 2 luni ii dadeai si tu macar suc sau supa..acum puteai sa-i dai sarmale.. din cele ce faci pentru voi cu carne de porc.. nu nu-ti mai storceai creeri acum...............

Eiii, lasa draga, recuperezi, ii pui si muuuulta paine, nu de alta, dar sa se sature copilul bine.....si cat mai multa care de porc, d`aia cu slana....

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    fetelor...zau ca as rade....dar nu mai suport atata prostie :( citind cate ati mai povestit aici mi se ridica parul in varful capului :(

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de andya Vezi mesajul
    cumnatica mea scumpa ii dadea la 1 luna smantanica cu capusuni cartofiori cu usturoi ... si ce-i mai placea baiatului.... si toata iarna a fost racit si a facut tratamente si alergie peste alergie. desi a putut alapta si inca o face i-a dat si lapte de la vacuta ca ii era lene sa se trezeasca noaptea sa il alapteze asa incalzea biberonul de seara si ... parca nu tot se trezea sa-i dea biberonul
    dar asa sunt unele mamici...
    tu chiar vorbesti serios sau nu o ai la suflet deloc pe cumnata ta???????????? ca eu, sincer, nu pot sa cred ce citesc, desi an reluat de vreo 5 ori..............si nu prea imi vine sa rad cand ma gandesc la copilas.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari