Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    la cate luni se incepe diversificarea? a mea fetita are 3 luni. va pup

Floricica Nou Venita ludovica's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2009
    Postari in forum
    67
    doctorita mea mi-a recomandat un program de diversificare incepand cu 2 luni

Floricica Nou Venita ludovica's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2009
    Postari in forum
    67
    binenteles se incepe cu suc de fructe cate o lingurita pana se ajunge la sf. lunii a 2 la 30-60 ml

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Ludovica , diversificarea nu se incepe la 2 luni ...intra la cap diversificarea alimentatiei...dr ta ori traieste in anii 60 ori pe Marte...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Daca alaptezi poti incepe la 6 luni daca nu atunci la 4 luni si NU cu sucuri, intra si tu la cap diversificarea alimentatiei sa mai citesti cate ceva...

Floricica Avansata ancaramona's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    2.013
    ludovica, am vazut ca esti din bistrita. am gasit un topic la generatia in scutece pt mamici cu pitici din BN. hai si tu acolo sa mai vb si sa schimbam impresii
    tb sa cauti bine topicul ca nu sunt decat vreo 2-3 postari in el, deh e la inceput

Floricica Nou Venita youngmami's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    123
    bebe meu are 4 luni si e alimentat la san + completare, dar vad ca nu se satura nici cu laptele praf. toata ziua ar trebui sa ii dau lapte daca ar fi dupa ea, tot din ora in ora. pur si simplu nu pot sa o satur cu nici un lapte si m-am gandit ca e vremea diversificarii. sau mai e o varianta la care m-am gandit, cum ca laptele de completare nu e bun ca sa se sature. ii dau humana 1 si sincera sa fiu nici nu imi place cum miroase, dar ce sa mai zic de gust..... [vomit]credeti ca am ales prost???dar la farmacie mia zis ca e cel mai bun, cum pediatra zicea ca pot sa ii dau de oricare.....

Floricica Nou Venita anastasia80's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2009
    Postari in forum
    13
    FETITA MEA ARE 3 LUNI JUATATE, SI SAPT TRECUTA AM INCEPUT SA II DAU SUC DE MORCOVI. I-AM DAT VREO 3 ZILE SI PE URMA I-AM DAT DE MAR. AM INTRERUPT 3 ZILE SI AM REVENIT DIN NOU LA CEL DE MORCOVI( am uitat sa va spun ca nu mi-l ia). AVETI IDEE, SA MAI CONTUNUI SAU SA TREC LA ALTELE?

Floricica Nou Venita anca28cris's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2008
    Postari in forum
    12
    Din cate se stie e posibil ca bebele sa nu primeasca din prima ceva nou, sau poate primi ca apoi sa nu mai doreasca! Cred ca trebuie mai multa rabdare. Eu ii dau suc de morcov amestecat cu putin de portocala sa nu se constipe! Il primeste de vreo doua saptamani si acum nu-l mai vrea! Acum ii place de mar ..dar daca nu-l primeste imediat dupa ce il fac nu il mai dau ca se schimba la culoare si imi e frica sa nu-l doara burtica! Bebele meu are 4 luni jumate si inca nu i-au trecut colicii...asa ca -s cam reticienta la tot!

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Fetelor, e un capitol diversificare alimentatiei, unde s-a tot discutat. In nici un caz nu se incepe diversificarea mai inainte de 4 luni si nicidecum cu sucuri de fructe.

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    normal ca are colici si la 4 luni jumatate daca-i dai suc de mar cu PORTOCALA! E foarte acida pt stomacelul unui bebe asa mic, binenteles ca-l doare burtica.

Si sustin ideea fetelor cu copilasi mai mari: inceputul diversificarii cu sucuri e o mare prostie!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari