Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita moniktto's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    49
    buna, fetelor. ce stiti? de cate ori pe saptamana putem da la bebelusii peste 8 luni ficatel si out?

Floricica Nou Venita moniktto's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    49
    uni spun k ou de 2-3/saptamana, carne de 3-4/saptamana si ficatel de 2-3/saptamana

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Mie mi s-a spus ca daca nu am avut cazuri de probleme cu colesterolul in famile pot sa ii dau si 3-4 oua pe saptamana,Iuli are 1 an si 3 luni si sincer va spun ca daca ii fac o omleta dintr-un ou cu legume(ceapa,ardei,morcovel,dovlecel.etc) ea nu se satura......ficatel aici nu se da la copii sub 3 anisori,Iuli papa cam o data pe saptamana ca mie mi se pare o aberatie sa nu ii dai copilului ficat ca cica e toxic.

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.572
    eu ii dau ou de 2 ori pe saptamana si ficatel mai rar, cam o data la 2-3 saptamani. se mai intampla sa manance si mai des ou, cand ii fac ciorba de perisoare...

Floricica Debutanta bubuletz's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2009
    Postari in forum
    653
    Eu faceam asa: o zi carnita (piept) de pui,o zi ou, o zi ficatel, (dar in cantitate mica, mica), o zi doar legume. Ne-a mers foarte bine asa.

Floricica Nou Venita miffi's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    40
    eu ii dau Ralucai de doua ori ou si de doua ori ficat, si asta de cand le-am introdus in alimentatie, adica pe la 7-8 luni, si nu am avut nici o problema pana acum. Dai-le pt. ca au fier, ceea ce e necesar pt. bb. o seara buna.

Guest
    si cum dati oul bebeilor?cu tot cu albus?

Floricica Nou Venita coryna1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    15
    Numai galbenusul se da la bebeii pana intr-un an.Eu ii dau o singura data pe saptamana ou.Asa mi-a spus medicul pediatru. La bebeii pana intr-un an se da ou o singura data.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari