Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Paina.Cristian312's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.05.2015
    Postari in forum
    2

Este prea grasuta?

Am o fetita de 4 luni si o sapt si cantareste 7700 gr si 67 cm... S-a nascut cu 3300 gr, deci ok, dar imi fac probleme ca ar putea avea probleme cu obezitatea... Am inceput diversificarea la 3 luni jumate si a acceptat cu bine fructele si legume, si seara papa cereale de bebe, tin sa precizez ca ea este hranita cu lapte praf de la o luna fiindca nu am avut lapte.... Nu am nici o problema cu ea, este vesela, cuminte, doarme noaptea, doar ca imi fac umpic probleme din cauza greutatii.. :(
    Modificata de Paina.Cristian312; 03.05.2015 la 08:44:51.

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de Paina.Cristian312 Vezi mesajul
    Am o fetita de 4 luni si o sapt si cantareste 7700 gr si 67 cm... S-a nascut cu 3300 gr, deci ok, dar imi fac probleme ca ar putea avea probleme cu obezitatea... Am inceput diversificarea la 3 luni jumate si a acceptat cu bine fructele si legume, si seara papa cereale de bebe, tin sa precizez ca ea este hranita cu lapte praf de la o luna fiindca nu am avut lapte.... Nu am nici o problema cu ea, este vesela, cuminte, doarme noaptea, doar ca imi fac umpic probleme din cauza greutatii.. :(
    Salut Cristian, scuze ca rad dar baietelul meu, Riccardo are 7,2 kg si are 2 luni si 3 sapt , nu este deloc grasuna, o sa vezi ca a crescut bine, limita maxima pe luna la bebe ar fi 1,5 kg sa puna repet limita maxima, ea a pus 1,1kg deci e ok..
    Important e medicul pediatru sa va dea cele mai bune sfaturi in legatura cu diversificarea.
    Cum de a inceput asa repede diversificarea? si al meu doar cu lapte praf e hranit dar pana la 4 luni juma nu incepem..
    Stai linistit, ai o fetita perfect normala!!!!

Floricica Nou Venita Paina.Cristian312's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.05.2015
    Postari in forum
    2
    Am inceput ca asa am simtit si a dat unele semne cum ca ar vrea. Multumesc frumos de raspuns :) m-am linistit :)

teodoraioana
    Guest
    Am inteles, pediatrul ce a spus? Scuze ca tot intreb da am auzit multe variante si vreau sa vad ce opinii au alti medici sau parinti.. daaa pai sa stati linistiti ca e fff bine. :)

Floricica Nou Venita agapie.delia's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2015
    Postari in forum
    3
    In legatura ci diversificarea as avea si eu cateva intrebari.Noi avem 4 luni si pana acum nu am inceput diversificarea. Dupa cum ne-a spus medicul pediatru de gandeam sa incepem de la 6 luni diversificarea, dar vad ca voi incepeti mult mai devreme.Este prea tarziu la 6 luni?

teodoraioana
    Guest
    Delia eu i.am dat de la 4 luni juma suc de morcov si mar.. mancare solida la 6l ii dau..pana atunci o sa incerc cu piure de legume si fructe...Dr zic, xa la 6 luni au enzimele necesare ca sa digere tot... acuma depinde de copil..stiu bebe care la 3 luni manca..depinde de fiecare si depinde cum iti vezi tu bebelusul...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari