Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Am incercat cu branzica de casa dar nu prea e incantat si plus de aia iese foarte uscata! As vrea sa incerc cu branzica de la magazin dar nu stiu exact de care sa aleg! Ma puteti sfatui?

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Nu stiu exact. . . Noi am folosit de casa amestecata cu pireu de fructe(nectarina,mar). . La noi in cluj e fff buna cea de la napolact! Dar cum iti iese uscata?! Nu o amesteci cu nimic? Sanatate

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    eU II FAC BRANZICA CALCICA DIN LAPTE PRAF...scuze de literele de tipar...o amestec cu banana si cu putin suc de portocala si bag blender-ul in ea ca sa se omogenizeze, si asa o accepta. Pe cea de vaca, facuta de casa sau din comert, nu mi-a acceptat-o.

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.233
    Mai incearca cu cea facuta e tine, e cea mai sigura si hranitoare la varste mici. . . 8 pastile de calciu lactic la 1 litru de lapte mai gras, (laptele fiert, pui pastilele si amesteci pe foc pana se alege branza) pui in strecuratoare si nu are cum sa se usuce. . . Faci cantitati mici, 250ml lapte cu 2 pastile si-i dai doar in ziua in care o faci, nu o lasi in frigider sa se intareasca. . . Succes!

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    poti sa incerci branzica de casa de la covalact. nu e deloc inecacioasa. mi-o accepta bine. poti sa o combini cu iaurt.

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    eU II FAC BRANZICA CALCICA DIN LAPTE PRAF...scuze de literele de tipar...o amestec cu banana si cu putin suc de portocala si bag blender-ul in ea ca sa se omogenizeze, si asa o accepta. Pe cea de vaca, facuta de casa sau din comert, nu mi-a acceptat-o.
    pai ce rost are sa io mai faci?

branza reprezinta o etapa din diversificare ... adica introducerea unui aliment din altceva decat lapte praf ...

mother
    Guest
    Citat Postat de sara mihaela Vezi mesajul
    Am incercat cu branzica de casa dar nu prea e incantat si plus de aia iese foarte uscata! As vrea sa incerc cu branzica de la magazin dar nu stiu exact de care sa aleg! Ma puteti sfatui?

cat are bebelusul tau? e normal sa nu manance branza goala.. amestec-o cu ceva.. eu o bagam in fructe...

Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Are 7 luni si branzica nu i-am dat-o goala ci cu fructe!

nicole13
    Guest
    la Milli gasesti branza dulce la pachet,este foarte bua si gustoasa,nici David nu s-a omorat cu branza calcica...

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    salut!branza ALMETTE NATUR ai incercat-o? este f. buna incearca si sa imi spui daca ia placut.

nicole13
    Guest
    La 7 luni?Nu cred ca este indicat sa incerce combinatiile astea asa devreme...ori calcica, ori branza dulce simpla,oricum la bb se adauga in fructe...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari