Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Cum se face branzica de vaca? Am auzit mai multe variante si de aceea nu mai stiu care e cea buna! Noi de-abia acum vrem sa incepem cu branzica deci suntem la inceput: care e cea mai buna metoda?

Floricica Nou Venita silvianegoeas's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2010
    Postari in forum
    1
    Eu am facut in felul urmator: am pus 250 ml de lapte dulce in ibric si l-am lasat pana la fierbere si pui 2 tablete de calciu lactic si mesteci, pe foc mic pana se face branzica .O strecori printr-un tifon si o lasi un pic la scurs. Asta este tot. Succes!

Floricica Senior krissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2008
    Postari in forum
    3.803
    Mie mi s-a spus sa fac asa: am pus la fiert 1 litru de lapte de vaca (zuzu, milli, tnuva) si cand a inceput sa fiarba, am pus peste el un iaurt natural (campina, tnuva) de 150 de gr si am amestecat putin cu un tel. . . Apoi opream focu' si mai lasam cateva minute sa se linisteasca branzica :p dupa care strecori prin tifon sau o strecuratoare foarte deasa (sper ca m-am exprimat bine) am facut o data si cu calciu lactic, la 1 litru de lapte am pus 8 tablete. . .

Floricica Nou Venita sara mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    27
    Merci mult, o sa incerc sa ii fac maine! La inceput cu ce i-ai dat-o? Cu pireut de fructe? Sau de cartofi?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari