Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pantealivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    4
    Am o fetita de 3 luni care ia foarte greu in greutate.Mi s-a recomandat alimentatie mixta.O masa lapte poraf, o masa la san, doar ca nu reusesc sa o invat sa traga din biberon.Sta cu el in gura si plange.

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat daca ati trecut prin asta.

(Am incercat 3 tipuri de lapte praf si vreo 6 tipuri de biberoane)

Multumesc.

Floricica Nou Venita marchy's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2009
    Postari in forum
    101
    buna!
    draga mamica,am avut si eu o problema asemanatoare cu a ta.
    eu am mameloanele ombilicate(adica nu se formeaza),si a trebuit sa folosesc acele mameloane de silicon,pt ca bebe sa prinda de ele,si asa sa pape....destul de greu pt el saracutul pt ca venea lapticul mai greu...:(.asa m-am chinuit cu el 2 luni(cred ca din cauza stress-ului asta nu am mai avut nici lapte),si el era mancacios si plangea ca nu-i placea sa simta siliconul ala.am inceput sa ma mulg, si sa i dau din biberon.dara nu mai voia nici tetina....
    am incercat sa-i picur pe buzite laptic,dar nu a vrut sa ia biberonul.totusi am reusit sa-l pacalesc....i-am pus pe tetina fff putina glicerina(cu care i cureti cavitatea bucala),si asa a inceput sa pape cu biberonul,si cam de pe la 3 luni papa doar formula.
    dar sa stii ca daca incepe sa pape cu biberon va refuza sanul,deoarece din biberon vine mai usor laptele.
    sa-i iei tetine adecvate pt varsta si sa le verifici orificiul, chiar daca sunt noi!
    inca ceva:ai spus ca ai schimbat mai multe formule,ai grija ca nu e bine sa le tot schimbi,si daca o faci sa fie treptat.
    sper ca am putut sa te ajut cu ceva!
    multa sanatate si pupici de la bb Darius si mami!

Floricica Nou Venita pantealivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    4
    multumesc pentru sfat
    Am incercat si cu glicerina boraxata, dar tot fara succes.
    Cred ca insistenta e singura solutie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari