Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita madalinagaboroi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2012
    Postari in forum
    30

Ceaiuri pentru bebelusi

este bun pentru bebelusii de 2 luni spre 3?astept un raspuns daca stiti ceva despre asta!va multumesc!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    mie medicul nu mi a recomandat ceaiul de tei la fetita mea de 1 an si 2 luni ,oricum este bine sa mai intrebi si tu pediatrul copilului

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Ceea ce merge la un copil, nu merge la altul.Intreaba medicul.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Aici poti citi mai multe informatii despre acest subiect Ce ceaiuri ii dam bebelusului si de la ce varsta? | Copilul.ro

Floricica Nou Venita letiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2012
    Postari in forum
    25
    eu am alaptat-o ceva timp, dupa care a inceput sa nu mai accepte sanul si sa scada treptat lactatia, ce-i drept mai am si acum, dar ea nu se prea satura cu lapticul si trebuie sa ii dau si completare, eu insist totusi sa ii dau laptic matern, fie ca ma mulg si ii dau cu biberonul, fie ca o sa accepte si ea odata sanul ca stramba din nasuc dar cand e infometata rau atunci nu mai stam de vorba:))) si plus completarea de laptic praf... e ok... ceai nu i-am dat si nici nu ii voi da inca, se zoce ca daca bebelusul papa laptic nu mai sunt necesare alte lichide fiindca laptele mamei contine tot ceea ce ii trebuie!!! de la 6 luni incolo mai vedem, deocamdata laptele e baza...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu iam dat baby drink doar ca in loc de 1 plic la 50ml,eu ii puneam juma de plic la 100ml,pt ca era ff dulce.il faceam spalacit.i lam dat de la 3 luni.la recomandarea medicului,pt ca ei iau trecut colicii abia la 4 luni.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Nu am înțeles de ce vrei sa ii dai ceai ???
    Eu i-am dat doar 3 zile ceai pentru colici.
    de atunci nu i-am mai dat, chiar.nu inteleg rostul ceaiului. Da-i lapte matern sau praf, nu-i umple burtica cu ceai.
    Prefer ca băiatul meu sa pape un biscuite sau pâine decat sa-l satur de ceai.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    e important sa se invete cu ceiuturi,care pe timpul racelilor prinde bine,pe timpul verii hidrateaza.e bine sa bea ceai,eu iam dat si bea plus ca sunt unele ceaiuri cu vitamina c,sau cu multivitamine,mai scumpe dar bune

Floricica Nou Venita anca_araby's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.02.2012
    Postari in forum
    1
    buna mamicilor.sunt noua pe acest site si in lumea mamicilor.deliuta mea are aproape 6 luni si eu i-am dat baby drink diluat jumatate de pliculet la 120ml apa.de cateva zile am inceput sa-i dau apa cu cateva picaturi de zeama de portocala.se cam stramba,dar trebuie sa ne obisnuim si cu apa.

Floricica Nou Venita madalinagaboroi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2012
    Postari in forum
    30

Rusinos

multumesc tuturor pentru raspunsuri.sanatate

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de madalinagaboroi Vezi mesajul
    este bun pentru bebelusii de 2 luni spre 3?astept un raspuns daca stiti ceva despre asta!va multumesc!
    Am inteles ca alaptezi. Bebelusul nu are nevoie de nimic altceva, isi ia tot ce are nevoie din laptele de la san.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari