Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    Voi de cate ori le dati ceai si cam cat cantitativ?

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Intre mese. . . Daca ii dau doar lapte praf,dar daca ii dau san. . Atunci ceai nu mai vrea! Normal ceaiul tine de sete doar,asa ca se da intermediar!

mother
    Guest
    cat are bb? alaptezi?

Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    11 luni ,nu alaptez.

Floricica Nou Venita galchisalinushsidani's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    2
    Si eu ii dau la bobica ceiut pt ca ii tine de sete!
    Inca alaptez, dar am introdus si lapte praf deoarece nu se mai satura doar de la san!
    Este ceai special pt bebe "Baby Calm"- ti-l recomand cu caldura!
    :) Sa va creasca bebei mari!
    Pe ceai scrie sa nu depasesti 60-100ml / zi. Eu i-am dat maxim 100 ml si a fost oki, o ajuta si la digestie!

Floricica Nou Venita ana1234maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2009
    Postari in forum
    28
    Buna. noi am papat ceiut din prima saptamana, cel demusetel si pot spune ca ne-a ajutat si la scaun, am fost mult mai linistite. Si acum si in curand implineste varsta de 2 ani mai consumam ceai inainte de culcare in loc de apa. Am uitat sa mentionez ceaiul in bea neindulcit, doar asa gata preparat

Floricica Nou Venita dagosha's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    51

Ceaiul

Eu baiatului am inceput sa i dau ceaai de la 6 luni pana atunci nu a vrut ca a mancat san.
    Si am inceput tot cu baby calm...f bun. Dupa aia am facut si de menta cand a fost cu scaune proaste. Ceai de musetel + ceai de galbenele+ de cimbru + chimen....fff bune toate. Ajuta si in raceli, in special in cele legate de respiratie.
    Sanatate multa la bebei!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari