Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cataianamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2009
    Postari in forum
    12
    buna mamici,

c mese au bblusi la 5 luni?voi cum procedati?

Floricica Nou Venita camy_b_u's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2009
    Postari in forum
    4
    buna mamici,sunt noua pe forum si ma confrunt cu problema constipatiei...de fapt nici nu stiu daca e constipat dar face doar ajutat...cu termometru sau sirop lactulose.

Floricica Nou Venita camy_b_u's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2009
    Postari in forum
    4
    nu stiu ce sa-i mai fac
    nu pot sa il las sa faca singurel pentru ca plange si il doare burtica si mai ales pe la 12 noaptea..i-am dat para, mar...am uitat sa spun ca are aproape 5 luni...

Floricica Nou Venita denisa99's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2009
    Postari in forum
    186
    Buna.Vroiam sa te intreb cum il hranesti pe bebe?La san sau cu lapte praf?Pe baietelu meu l-am alaptat pana la 3 luni integral, iar pana la 3 luni jumate am combinat si lapte praf, iar de atunci ai dau numai lapte praf ptc din pacate nu a mai curs nicio picatura de laptic.Ideea este ca atunci cand ai dadeam numai san, facea odata la 3 zile.Cum am trecut pe lapte praf, face in fiecare zi.
    Dar esti sigura ca il doare burta ptc este constipat?sau mai are colici?Tu ai probleme cu constipatia?Ptc daca al hranesti de la san, ai transmiti si lui problema.Sfatul meu este sa cauti sursa si abia apoi o solutie de rezolvare.Daca ai vreo intrebare in privinta asta sunt aici sa te ajut, ptc si eu m-am confruntat cu problema asta.Te pup si sa ne auzim cu bine

Floricica Nou Venita mihaelaplamadeala's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    9
    incearca sa-i dai copilului tau gem de prune ajuta ff mult la consipatie

Floricica Nou Venita letebulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    2
    si fetita mea are 5 luni jumate dar eu folosesc ceaiul de musetel si o ajuta foarte mult,nu-i mai da mar pt ca de aceea face greu ,marul leaga. crede-ma da-i ceai de musetel 100 ml pe zi si va fi bine

Guest
    sucul de portocala daca vrea il ajuta mult si se poate administra si jumatate de supozitor cu glicerina din cand in cand,dar daca e constipat mai mereu iar cu ceaiuri sau anumite alimente nu-si fac efectul eu zic sa-i faci o "cura"cu debridaD sau altceva pana i se regleaza organismul.baietelul meu cel mare si-a revenit din constopatie cu debridad si dufalact desi dufaLACTUL NU STIU DACA ARE VOIE ASA MICUT

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari