Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita saragabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.04.2009
    Postari in forum
    7
    La început i-am dat și eu fetiței mele Baby Drink, după care am renunțat și am trecut la ceaiul de chimen și fenicul de la Humana.E bun la gust și o ajută și la digestie. Îi dau doar între mese, când e ea mai agitată.A avut și ea o perioadă când după băiță vroia doar ceai, dar i-a trecut. Acum , după baie bea lăptic și se culcă. Mai insistă cu lăpticul după băiță!Asta te sfătuiesc să faci, alinuța82.

Floricica Nou Venita monyk207's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2007
    Postari in forum
    35
    si fetita mea are 4 luni jumate si eu ii dau si san si lapte praf.intr-adevar baby drink e dulce si dac se obisnuieste cu el dupa aia nu accepta ceaiuri neindulcite.noi folosim si baby drink dar de obicei ii dau baby calm de la fares si ii mai pun si un pic de glucoza(praf)pentru a-si aduce aminte de gustul de la celalalt ceai.daca nu in ultima faza fa ceai acasa dar nu concentrat.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Eu ii fac ceai acasa din plante...am borcanele cu tot felul de plante uscate: chimen, fenicul, anason, musetel(mai rar)...menta pt cand are diaree. Sunt naturale 100% si nici nu sunt dulci, pt ca nu pun zahar.

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna!eu i am dat ceai,de la 2 luni, pentru colici,si de chimen si acum de musetel,si apa foarte multa bea fiul meu,eu pun zahar in momentul in care fierb ceaiul.

Floricica Nou Venita oana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2009
    Postari in forum
    12
    I-AM DAT BABI DRINK CAND AVEA VREO 2 LUNI SI MI-A PLANS VREO 4 ORE IN LOC SA II TREACA COLICII.ALAPTEZ EXCLUSIV LA SAN.SE ZICE CA DACA II DAI LAPTE DELA MAMA NU II MAI TREBUIE NICI APA,NICI CEAI PT CA PRIMA OARA CURGE ZER SI ASTA II POTOLESTE SETEA.ACUM ARE 5 LUNI SI O SAPTAMANA SI II MAI DAU DIN CAND IN CAND APA SAU CEAI DE CHIMEN.DACA NU ERA ASA CALD POATE NU II DADEAM DELOC.

Floricica Nou Venita moniktto's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    49
    bebelusul meu de 4 luni refuza categoric ceiutul. ce sa fac? cum sa-l fac sa bea ceai?

new sunshine
    Guest
    E ok daca nu il bea,alapteaza in continuare(sau formula )si va fi ok si fara ceai.

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Dar de ce vrei sa-i dai ceai? Are colici? Daca nu are, chiar nu trebuie sa-i dai ceai. Laptele este singurul aliment de care are nevoie deocamdata.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    incearca sa storci cateva picaturi de lamaie sa-i schimbe gustul, sau de portocala... poate o sa i se para mai "gustos"... la Carina asa a functionat

Floricica Nou Venita adelina bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2009
    Postari in forum
    5
    cum se administreaza ceaiul de anason??????

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Cui ?Tie sau pt bebe?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari