Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Branzica pentru bebelusi

Pentru bebelusii de pana intr-un an, branzica din alimentatia lor este recomandat sa fie cea calcica, preparata din 250 ml de lapte de vaca si 2 pastile de calciu lactic.

Noi cu asta am inceput diversificarea (pentru ca nu mi-a primit piureul de legume), branzica calcica cu banana si para. In general branzica calcica se da combinata cu fructe, apoi cand bebe mai creste se pot face si budinici cu paste (din porumb pentru ca nu contin gluten), cartofi sau conopida si branzica.

Dupa un an Edi a devenit mai mofturos si nu a mai primit asa de bine branzica calcia din cauza texturii si atunci ocazional ii cumpar branzica de vaci din comert. I-am cumparat si branza cottage pe care i-am pus-o intre 2 felii de paine.

Vroiam sa va intreb ce tipuri de branza papa copiii vostri inainte si dupa 1 an?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Silviu a inceput sa manance cascaval pe o felie de paine unsa cu putin unt. si vad ca ii chiar place. Branzica de vaci nu prea o accepta, o accepta pe cea facuta din lapte praf, dar cum acum, dupa intarcare, bea portie de lapte praf si dimineata si seara, nu il mai folosim pt branzica calcica. Lactatele pe care le primeste (aproape zilnic, cu mici exceptii), sunt laptele praf, iaurtul si feliuta de cascaval pe paine.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Pana la 1 an, ambii copii au mancat branzica facut din lapte in care am stors lamaia.De atunci i-am trecut pe branza de vaci din comert dar f putin sarata.

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    ale meu mananca iaurt, lapticul seara si dimineata si branzica de casa(dar nu facuta in casa)

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari