Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lidia_78's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2014
    Postari in forum
    2

Bebe nu papa mult

Buna mamici.am o fetita de 3 luni si 25 zile,la nastere a avut 2300g si 47 cm,acum avem 5700g si cam 63-64 cm.am nascut la termen,prin cezariana,la inceput am alaptat mixt, acum suntem doar pe lapte praf de o luna.problema mea este ca fetita mananca intre 90 si 120 ml la o masa ff rar 150.mananca la fel si daca las 3 ore si daca o las 4 ore intre mese.noaptea doarme de la 21 la 5.30 dimineata,papam si apoi nani pana in jur de ora 8.la mese mananca cam 60 ml dupa care se enerveaza,impinge biberonul,apoi incepe si povesteste,rade....face orice numai sa nu pape.e atrasa de orice e in jur,numai de biberon nu.cu chiu cu vai terminam de mancat,ne ia uneori o ora sa terminam biberonul.eu transpir langa ea incercand sa gasesc o solutie sa manance. in greutate a luatcam 20 g pe zi luna aceasta insa pediatra ne_a zis luna trecuta ca ar trebui sa pape biberoane mai mari si la distanta de 4 ore.a zis ca sunt bebe ce ajung si la 240 ml la o masa.am avut iarasi o problema ca nu a vrut sa suga decat cu biberonul din maternitate.am fost si la medic ortofonist la indicatia pediatrei,ca a zis ca poate e o problema cu suptul si trebuie o mica reeducare,insa e totul ok,biberonul insa a trebuit schimbat.e lenesa,nu vrea sa traga din biberon daca trebuie sa depuna efort,asa ca pana la urma am gasit un biberon din care curge mai usor (Nuby)...insa tot nu reusim sa mancam mai mult...
    Modificata de lidia_78; 10.08.2014 la 09:44:57.

sadia
    Guest
    La 3 luni și. A dublat greutatea. .deci e mai mult decât ok.nu văd pb u de e deloc .copilul e absolut normal.lasa graficele , fiecare copil e unic.E totul ok....Lasă copilul în pace....si pediatra la fel!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Draga mea,stai linistita si nu te mai stresa aiurea,fiecare copil este unic,nu ai de ce sa iti faci probleme,pentru varsta ei este foarte ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari