Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    fetita mea de 6 luni nu vrea sa manance banane cu biscuiti si nici suc de morcovi sau pasat scuipa sau vomita. ce sa fac? ajutatima.

mischa2000
    Guest
    pai sa o luam cu inceputul ...
    a mai mancat altceva pana acum fetita ta?
    daca nu ... stie ea ce stie ... banana nu e indicata la inceputul diversificarii si nici biscuitii.
    incearca cu cereale conform varstei amestecate cu laptele pe care il bea in mod normal.

claudia73
    Guest
    Evita glutenul pana la 8-9 luni. Gluten = proteinele conținute în grâu, orz, ovăz, secară, alac și hibrizii acestora.
    Sunt produse fara gluten, pentru copii mici, asa ca al tau.

Citeste si tu la bebelusi. Sunt foarte multe informatii legate de diversificare.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Incearca cu orez amestecat cu laptele ei sau pireuri simple din legume sau fructe preparate termic, la inceputul diversificarii nu se dau biscuiti si fructe crude.

Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    ii dau san care nu prea mai este si cereale de la humana preparate cu apa plata fiarta si racita. am incercat sai dau si manacrea aia de fructe la borcanele si vad ca o ia. in rest nu vrea sa ia nimik. si toata lumea ii spune ca fetita e cam slabuta pt varsta ei, are 6 luni si are 6 kg. sa nascut cu 3200.

mischa2000
    Guest
    ok ...pai daca accepta fructele la borcan atunci ai macar o baza de plecare ...
    strecoara un pic de mar copt sau ras in ele de fiecare data un pic mai mult pana il inlocuiesti pe tot.
    asa si cu cerealele ... in loc de apa folosesti supa de morcov si le inlocuiesti treptat.

Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    multumesc mult mischaela ,asa am sa fac.te pup.

Floricica Nou Venita mickymy's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2009
    Postari in forum
    3
    Si fetita mea facea la fel si i-am pus 1 masura sau 2 de lapte praf(sau lapte de mama daca ii mai dai) ca asta ii dadeam dar nu trebuie sa o fortezi daca nu vrea mai inceraca peste 2-3 zile.Bafta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari