Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita OneaAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2013
    Postari in forum
    4

Nefericire Bebe mananca noaptea

Ajutooorr!!! Bebicul meu are 7luni si inca mananca noaptea de 3 ori ,mananca lapte praf de la 2luni si diversificarea a inceput la4 luni la recomandarea medicului. Mentionez ca am incercat cu ceai si nu vrea plus ca inainte de culcare folosim si cereale

sadia
    Guest
    Si care e problema ?....................................

Floricica Nou Venita OneaAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2013
    Postari in forum
    4
    problema e ca nu este normal sa manance 3biberoane pe noapte la varsta asta

Floricica Nou Venita claudia__claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2014
    Postari in forum
    8
    Fetita mea are 1 luna si jumatate si se scoala la 2... uneori si la o ora sa pape....sper cand creste sa se schimbe lucrul asta...oboseala incepe sa isi spuna cuvantul...

princess
    Guest
    Am fost sfatuita de pediatra sa le scot copiilor mesele de noapte (ai mei aveau una) pentru ca ai stomacul lor are nevoie de repaus, deci e mai sanatos si pentru ei, si pentru noi. Metoda a fost aceeasi: cu ceai, si pentru ca nu il acceptau (fiinf alaptati), dupa primele nopti nu s-au mai trezit pentru ca nu li se merita sa isi strice somnul pentru ceai. Asa ca mie mi se pare mai mult decat ok sa nu manance noaptea si cu cat se intampla mai repede, cu atat mai bine (asta nu inseamna nici cand il aduci acasa din spital, dar nici cand deja e cu obiceiuri vechi formate pentru ca e mai greu).
    Deci... de tine tine mamico sa gasesti metoda potrivita.

Membru inregistrat la
    09.03.2014
    Postari in forum
    8
    Cred ca depinde si de copil.....prima fetita de la o luna dormea 6-7 ore noaptea....si a avut aceasta masa pe timpul noptii pana la 1 an si jumatate....dar una e sa te trezesti o data pe noapte, alta din 2 in 2 ore ...sau chiar la ora....asta nu mai inseamna somn....

sadia
    Guest
    Deci vorbim de un bebe de 7 luni.........Cand o sa-ti faca repetat febre si multe altele si stai nopti si nopti treaza ........atunci cum o sa faci?
    Repet,are doar 7 luni...........diversicarea cum stati,mananca bine ?

Membru inregistrat la
    09.03.2014
    Postari in forum
    8
    Dupa cum am spus mai sus, bebelusa mea de 7 saptamani papa si noaptea si ziua destul de des...si primeste si 2 mese sa lapte praf/zi..totusi nu a luat in greutate cum trebuie...ieri am fost la pediatru si a luat pana acum 1kg 300gr...am iesit din spital cu ea cu 3.300 iar ieri avea 4.600...saptamana viitoare face 2 luni ...nu credeti ca e putin in aprx 2 luni sa ia asa putin? Prima fetita in prima luna tin minte ca luase 1.300....ce parere aveti?

sadia
    Guest
    Nu te intebam pe tine Claudia,o intrebam pe autoare.Claudia fetita ta a luat bine in greutate,fiecare copil cu ritmul lui,dar te poti uita in grafice.Si da ,eu iam dat sa manance cat vroia ,si isi formase orar din 3 in 3 ore....
    As vrea eu sa ma mai intorc in timpurile alea........

Membru inregistrat la
    09.03.2014
    Postari in forum
    8
    Eu ii dau in timpul zilei la o ora jumatate...iar noaptea o las pe ea sa se trez sa pape cand vrea...uneori la 2 ore, alteori la o ora...depinde de criza de colici pe care o are...oricum, la cat papa speram sa fi luat mai mult in grutate...medicul mi-a spus ca a luat minimul pe care il poate lua...se putea si mai bine...multam de raspuns

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari