Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Puiul meu are 2 luni. De la nastere ii dau numai Aptamil, dar ne confruntam cu o constipatie urata; facea la 3 zile si atunci cu termometrul; si plangea foarte mult. Am incercat Debridat, dar dupa o saptamana nu mai avea efect. Nu as mai vrea atatea siropuri, e prea mic.

Am fost sfatuita sa ii dau ceai de musetel si asa a facut diaree cu care ne luptam de 3 zile. Acum ii dau mucilagiu cu lapte fara lactoza. Usor trebuie sa ii bag lapte, dar ce? Nu as mai vrea Aptamil pentru ca imi e teama ca el era cauza constipatiei. Pediatrul imi recomanda Nan, dar am vazut ca face reclama firmei Nestle ..Eu am auzit ca Humana e tare bun. Ce sa fac? Va rog frumos un sfat din experienta. Nu stiu ce e mai bun.

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    Baiatul meu s-a intarcat singur de 1 luna jumatate, m-am muls pana la 3 luni ale lui si noi ne-am confruntat cu constipatia........de la 3 la 4 luni i-am dat Milumil si a avea zilnic scaun...De la 4 luni l-am trecut pe Humana ca asa am auzit si eu ca cel mai bun!!
    Noua intr-adevar ne-a fost ffff bun.....
    Despre Nan am auzit alte povesti, cum ca s-ar fi gasit un lot plin de viermi!!
    Despre Milumil am auzit ca "umfla" copilasii si da tendinte spre obezitate!!
    Despre Humana pot sa-ti zic ca si la ora asta copilul meu asta consuma.......DAR si la asta am mai gasit cutii cu un gust amar!! Am gasit aceste cutii numai cand le-am cumparat din tara, ca in general il comand din Germania!!

Acum nu pot sa-ti spun o parere exacta, ia cate o cutie din ce crezi tu si vezi cum ii place!!

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    Din cate stiu si sunt sigura, Humana doar se importa ..produsele se fabrica acolo....eu as opta pt Humana.

Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    2 madaline cu 2 luca(s)!!
    felicitari pentru bebelusii zilei!!e mortal cum pozeaza.......
    scuzat off topic!

Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    cum 2 madaline cu 2 lucas''

Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    sa nu imi spui ca te cheama madalina si pe bebe luca!!!

Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    exact!!!!!!!!!!!!!!!

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Schimbarea trebuie sa o fac treptat nu? Amestecand laptele de acum cu noua formula. Sper ca noul lapte sa nu ne mai constipe, caci mi se rupe sufletul sa vad cum plange zilnic incercand sa isi faca nevoia. :-((

Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    Ce coincidenta!!!!

Floricica Avansata claudia_tanta's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    1.838
    Eu la bb am folosit pana la un an NAN si uneori avea probleme cu constipatia pe care am rezolvat-o facand laptele cu ceai de musetel cu o concentratie slaba. Daca vrei sa-i schimbi laptele intr-adevar trebuie sa faci trecerea treptat la noua formula..........dar de obicei laptele praf constipa oricare ar fi el.

Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    ai incercat duphalac??

doctorii asa recomanda,dar daca deja i-ai dat lapte praf poti face cantitatea jumate-jumate(praf de care ii dadeai si din cel nou) la inceput.............eu ,sincer ,cand am trecut pe humana de la milumil,i-am facut trecere brusca,adica azi i-am dat milumil si la urmatoarea masa humana!!!nu i-a cazut greu,pentru ca ar fii fost irascibil daca avea ceva!!mie mi s-a spus ca e deja obisnuit cu laptele praf si pot sa vad daca ii place cel nou,trecand brusc!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari