Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

5 alimente interzise bebelusului

Topicul este raspuns la articolul 5 alimente interzise bebelusului

ar fi bine daca toate mamicile ar citi acest articol
    este foarte interesant

Floricica Senior krissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2008
    Postari in forum
    3.803
    Stiu un baietel care manca chips-uri si bea cola/sprite la 1 an si 3 - 4 luni... asta se intampla asta-vara in parc... mamica se mai lauda si cu cate sarmale si cartofi prajiti manca baiatul... asa ca unele mamici cred ca nici daca ar citi nu ar tine cont :(

Floricica Nou Venita ioana221's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    12
    Soacra mea a crescut 5 copii si noua la 5 luni ne zice sa papam tocanite ciorbe sau cartofi prajiti

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    inainte sa comentam acest articol sa ne uitam putin si in ograda noastra...si anume noi cum am fost crescuti...oare ca si acum! Sa stiti ca si atentia exagerata nu e sanatoasa!
    Cunosc o familie care se lauda ca copii lor sunt crescuti ecologic si foarte sanatos...pana am prins-o ca ii da iaurt danone la copii(3-respectiv 7)..De ce nu face iaurt si apoi sa le puna ceva fructe inauntru..e mult mai bine...
    Oricum copii aceia nu mi se par ff sanatosi..sunt chiar palizii,dar asta e ,fiecare mama cu ograda ei!

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    si eu am 0o prietena care a venit din spania vara trecuta ,copilul are 1 an si 6 si inca din vara parinti ii dadeau cartofi prajiti,sarmale cu carne de porc,ciocolata,chips-uri ,sos facutcu faina,si cola cat vroia el..pot sa va zic ca nu are nimic, arata f bine,iar eu nu ii dau lui ianis decat mancare cat de cat sanatoasa(si aia cand vrea sa manance,fol pikovit ).mai tarziu se va vedea diferenta,obezitatea isi va spune cuvantul.sanatate multa la copii si parinti

Floricica Nou Venita pauladragnea's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2009
    Postari in forum
    1
    Super articolul!Toate mamicile ar trebui sa tina cont de acest articol si sa ia aminte ca nu toate mancarurile sunt bune pt bebe!

Floricica Nou Venita alinutzika's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    2
    Intr-adevar, nu toate alimentele sunt permise copiilor mici, dar cum spunea "olofamily"...si atentia exagerata nu e sanatoasa....Copilul meu de 9 luni nu a vrut sa manance niciodata mancare la borcanel cumparat si nu il invinovatesc....e de-a dreptul gretoasa...:P In schimb, adora supele si ciorbitele.

Floricica Nou Venita flori0304's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2009
    Postari in forum
    107
    foarte interesant
    nu toate mamicile stiu ce e postat aici

alinutza82
    Guest
    Mie imi place tare punctul "Mancare procesata". Adica orice e gatit pica, ca doar zice clar titlul, alimente interzise...
    Deci ar trebui sa tinem bebelusii doar pe verdeturi. Dar ma intreb autorul articolului cum a conceput sa prepare carnea. Cumva s-a inspirat din retele frantuzesti de tartare?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari