Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta iuliatudor27's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979

Doctor orelist pediatru

Buna fetelor,

Va rog sa ma ajutati cu un medic foarte bun!Bebe a avut stafilococ auriu in nasuc l-am avut pe antibiotic iar azi am luat rezultatele la analizele facute dupa ce am iesit de sub efectul antibioticelor: nu mai are nimic in nas insa i-a iesit in gat "urme de colonii de baril gram negru". Pentru stafilococ mi l-a tratat medicul pediatru dar acum vreau sa merg al orl sa termin odata cu problemele mai ales ca, desi nu mai are nimic in nas conform analizelor, este fornait si nu ii se aspira nimic.

Mentionez ca inainte de tratamentul cu antibiotic i-am facut exudat si nazal si faringian iar atunci nu ii iesise nimic in gat.

Multumim!

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Noi cand avem probleme mergem la dr Gheorghe(Budimex)il poti gasi si la privat la Sanador(la Budimex este cam mult de stat:)sanatate!

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Multumim frumos!Sper sa imi mai spuna si alte mamici pe unde au mers si daca au avut probleme de genul celei descrise de mine..

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de iuliatudor27 Vezi mesajul
    Multumim frumos!Sper sa imi mai spuna si alte mamici pe unde au mers si daca au avut probleme de genul celei descrise de mine..
    Iuliana, dr. Gheorghe Dan Cristian de la Budimex de care ti-a spus ALESUTA este o alegere foarta buna sau dna doctor Lucia Popitiu de la spitalul Gomoiu.

Si, Iuliana, cred ca este vorba de bacili gram negativi. Laboratorul la care ai facut analizele este ok, te poti baza pe el? Este un pic cam ciudat sa-i iasa bacili in gat dupa tratament cu antibiotic. Ce fel de antibiotic i-ai dat?

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Multumesc frumos!

L-am tratat local, asa cum scria si pe primele analize si asa cum a zis si dr pediatru, cu floxal. Sunt picaturi, le-am pus direct in nas. Analizele au fost facute si prima data si acum la synevo, acolo mi-am facut si in sarcina analizele, eu zic ca sunt ok.

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Daaa...bacil..:)Scuuuze..

Am cautat pe internet dar nu prea am gasit cazuri concrete..

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Fetelor, am sunat la sanador...au liber tocmai dupa 20 august...maine o sa merg la budimex...

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Ar mai fi Dr George Lungu si Dr Sorina Dindere care lucreaza si la Medicover pediatrie,i ORL-isti pediatri. Sunt amandoi fff buni si mai usor de gasit!

Sanatate multa puiului!

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Multumesc de raspunsuri fetelor!

Azi am fost la domnul dr Gheorghe.L-a verificat pe Rares in gat, nas si urechi...ne-a zis ca suntem foarte bine. Ne-a explicat ca atat gatul cat si nasul nu sunt zone sterile...pentru ca bebe baga jucarii, manuta, orice in gurita. Mi-a zis sa nu ii dau antibiotic pentru ca nu am de ce. Iar de exudat mi-a zis sa nu il mai refacem pentru ca atat cat nu are mucisori verzi sau galbeni totul e ok.

O zi buna!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de iuliatudor27 Vezi mesajul
    Multumesc de raspunsuri fetelor!

Azi am fost la domnul dr Gheorghe.L-a verificat pe Rares in gat, nas si urechi...ne-a zis ca suntem foarte bine. Ne-a explicat ca atat gatul cat si nasul nu sunt zone sterile...pentru ca bebe baga jucarii, manuta, orice in gurita. Mi-a zis sa nu ii dau antibiotic pentru ca nu am de ce. Iar de exudat mi-a zis sa nu il mai refacem pentru ca atat cat nu are mucisori verzi sau galbeni totul e ok.

O zi buna!
    Iuliana, ma bucur mult pentru voi si pentru Rares cu atat mai mult ca a scapat de antibiotic. Sanatate multa!

Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Multumesc frumos inca o data!Am scapat de o grija...atatea am patit cu el ca deja nu mai stiu....nu a respirat la nastere, apoi incompatibilitate intre grupe desi avem rh pozititv si stat pe antibiotic la terapie intensiva, hidronefroza la rinichi care pana la urma si-au revenit singurei., stafilococul in nas...se pare ca trecem cu bine peste toate...dar deja ma oboseste si ma streseaza maxim orice chestie care i se intampla.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari