Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum alegeti medicul pediatru?

Eu am ales medicul pediatru al lui Edi la recomandarea a 2 prietene (mamici tot aici pe site) care sunt foarte multumite de medic dar si de asistenta medicului, care a lucrat in maternitate la neonatologie vreo 20 de ani. In plus a mai contat sa fie relativ aproape de casa si sa faca vizite la domiciliu atunci cand este cazul.

Alegerea a fost foarte buna, medicul e bun, asistenta este exceptionala, este mereu disponibila si nu se supara daca sunt in week-end sau in afara programului, mereu m-a sfatuit bine si au facut si vizite la domiciliu cand a fost nevoie, ba chiar primele 2 vaccinari mi le-au facut acasa.

Voi cum ati ales medicul pediatru?

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    gabitzza ai super medic,eu am o problema in alegerea medicului pediatru,deja am schimbat unul...nu imi placea cum o trata pe acea mica.La consultatie mi-a spus ca are rosu in gat, si seara eram internata la spital cu bronsiolita acuta...Acum avem pe altcineva dar deocamdata nu am avut nevoie sa speram ca nici nu mai avem curand..

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu m-am luat dupa cumnata mea si am ales acelasi medic....dar curand o sa-l schimb....nu e bun de nimic....la orice raceala mica imi prescrie antibiotic.....noroc ca fetita nu raceste des....cand am o problema si o sun nu raspunde niciodata......imi vine sa o iau de par cand merg cu fetita la control.....si asta din vina cumnate,i mele......

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Doctora mea pediatru mi-a fost recomandata de doua colege de servici,nu am ce sa ii reprosez nu a gresit tratamentul lui vlad si nu s-a inselat niciodata,in plus nu recomanda antibiotice pt orice stranut!E foarte atenta si a tratat din fasa niste probleme pe care nu stiu cati dr le-ar fi descoperit!
    Imi raspunde mereu la telefon(in week end,in concediu...),vine acasa daca am nevoie,mi-a facut schema pt diversificare si mi-a explicat exact ce si cand sa ii dau sa pape...!
    La mine a cantarit mult si faptul ca de la serv mi s-a oferit reducere la abonamentul de la aceasta clinica,dar ei au mai multi dr asa ca tot am avut de facut alegerea!

Floricica Avansata ralu55's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    eu am ales dupa cantitatea de medicamente prescrisa
    am avut nevoie de un medic care sa prescrie cat mai putine medicamente....nu imi plac medici de la care iesi cu o plasa de medicamente pt un guturai

mother
    Guest
    Citat Postat de ralu55 Vezi mesajul
    eu am ales dupa cantitatea de medicamente prescrisa
    am avut nevoie de un medic care sa prescrie cat mai putine medicamente....nu imi plac medici de la care iesi cu o plasa de medicamente pt un guturai
    hahaha....bun raspuns! (mesaj prea scurt)

Floricica Nou Venita adina24's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2011
    Postari in forum
    9
    Greu gasesti un pediatru bun. Majoritatea actioneaza asa:
    -are febra -pt. are rosu in gat
    -nu mananca - pt ca are rosu in gat
    -este agitat -pt. ca are rosu in gat
    -are rosu in gat -ii da antibiotic
    TOTAL GRESIT. Nu tot rosu in gat necesita antibiotic.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Noi stam la periferia judetului Cluj..intr-un cartier mai marginas,astfel ne-avand carnet auto, sotul mai toata ziua e la munca..l-am ales pe cel mai aproape,singurul fiiind,...este ok...nu am avut probleme...INCA!

Floricica Nou Venita speranta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    20
    Sa fie bun profesional si sa stie sa se poarte cu copii!!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari