Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 13
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581

Sa fim alaturi de paulici

astazi la ora 14.30 micuta ei printesa Gabriela nascuta prematur la 28 de saptamani a devenit un ingeras si s-a ridicat la ceruri,printre ingerii domnului.a luptat pt viata ei 12 zile,condoleante paula,suntem alaturi de tine

Draga paula,am deschis acest topic pt tine fiindca stiu cat de mult conteaza un gand bun,un cuvant de incurajare in astfel de momente cumplite prin care treceti acum,tu si sotul tau!

Iti sunt alaturi cu tot sufletul si oricand vei simti nevoia sa vorbesti sunt aici,langa tine!
    Modificata de andreea_p; 14.05.2010 la 10:39:06.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    off mai mare durere ca aceasta nu exista
    sa il simnti cum misca in tine si sa nu ai bucuria sa il tii in brate

capul sus paula si multa putere

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Cu sufletul impietrit de durere am primit vestea tragica...nu am cuvinte...dupa atata lupta si suferinta, dupa atata zbucium si optimism, s-a intamplat...Domnul a luat-o la el pe micuta Gabriela, acolo printre ingeri.Nu suntem in masura sa judecam, trebuie sa ne resemnam, chiar daca e greu...
    Paula, Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste acest obstacol din viata ta,asa cum zicea si Andreea, suntem alaturi de tine, cuvintele sunt prea putine....si chiar nu stiu ce sa zic sau ce sa fac in asemenea situatii.Eu sper ca aceasta crunta lovitura a vietii sa nu te doboare.
    Inalt o rugaciune pentru sufletul ingerasului si ma rog ca Dumnezeu sa ofere familiei alinare.

Floricica Cu Vechime maghi02's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2008
    Postari in forum
    6.052
    Draga Paula, chiar daca noi nu ne-am cunoscut vreau sa-ti transmit cele mai sincere condoleante. Nu pot nici macar sa-mi imaginez cat de mare trebuie sa fie durerea pe care o ai acum in suflet. Ce poate fi mai groaznic decat sa-ti pierzi copilul???
    Multe sunt lucrurile pe care nu le intelegem in viata asta, fara sens, intamplari tragice si dureroase cum este asta. Insa de un singur lucru poti sa fi sigura, ca micuta ta este pe maini bune, intr-un loc minunat, plin de veselie si caldura, ea a devenit de azi un mic ingeras care va veghea asupra ta de acum inainte.
    Micuta Gabriela, Domnul sa aiba grija de tine acolo sus si sa le dea parintilor tai puterea sa treaca peste aceasta grea incercare.

[IMG]Photobucket[/IMG]

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Nu te cunosc draga Paula, si nici nu stiu povestea ta, am intrat intamplator aici dar nu m-am putut abtine sa nu-ti zic o vorba buna si sa te incurajez si sa-ti dea Dumnezeu un alt bebelus sanatos si frumos cat mai repede. Cuvintele sunt de prisos dar iti trimit o imbratisare.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    of Doamne...mi-au dat lacrimile..Paula suntem alaturi de tine!
    NU am cuvinte..DD sa te intareasca!

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste aceasta grea incercare si ingerasul tau sa vegheze asupra ta si asupra viitorilor tai copilasi. E greu sa-ti aduni vorbele intr-o astfel de situatie. Dumnezeu sa te pazeasca si sa te ajute sa o iei de la capat.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Paula, imi pare ingrozitor de rau......chiar nu am cuvinte ca sa-ti spun ce simt......doar sa plang alaturi de tine....de familia ta....
    Dumnezeu sa va dea putere, sa va intareasca sa treceti peste momentul acesta atat de greu...........

Floricica Cu Vechime nickisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    5.416
    paula, nu stiu cand vei citi randurile noastre, dar sper ca intr-o zi vei primi si condoleantele noastre! ti-am fost toate alaturi cu gandul si in rugaciuni! nu am cuvinte sa exprim cat de rau imi pare ca treci prin tragedia asta! dumnezeu sa va dea putere sa treceti prin perioada ce urmeaza !
    sincere condoleante!

Floricica Cu Vechime oanap99's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    9.481
    Am inlemnit
    Doamne ce durere!!

Sa te ajute Dumnezeu si sa iti dea putere sa treci peste aceasta grea , ingrozitoare incercare
    Sunt cu tot sufletul alaturi de tine si de sotul tau
    Sincere condoleante si micuta voastra sa va vegheze din ceruri...

Floricica Cu Vechime simonasal's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Paula, sincere condoleante.
    Sa iti dea Dumnezeu puterea de care ai nevoie pentru a trece peste aceasta incercare teribil de grea. Micuta Gabriela te va vegea dintre ingerasi.
    Dumnezeu sa o odihneasca si sa aiba grija de ea.

+ Raspunde
Pagina 1 din 13
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari