Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 31
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    voi ingerasii mici..Voi sunteti darurile lui Dumnezeu pentru acest Pamant! Voi uniti oamenii cu râsul vostru si aduceti pacea si prospetimea pretutindeni. Prin jocul vostru le aratati oamenilor mari ce inseamna sa isi gaseasca linistea si armonia. Voi sunteti puri asa cum si noi îngerii suntem si de aceea puteti vindeca lumea. Voi sunteti cei mai pretiosi profesori pentru ca îi învatati pe oameni ce înseamna simplitatea.

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    e f greu sa primesti vestea k copilul tau nu mai e..e f greu sa acepti k el nu mai e ,nu mai exista...!!!!Eu una nu pot rostii aceste cuv...copilasul care 9 luni l-ai avut in pantece,l-ai simtit cum crestea,i-ai simtit fiecare miscare..ai ast cu sufletul la gura mom nasterii.si mom in care l-ai tinut in brate..
    M-am bucurat la maxim de aceste clipe!!!Si abia ast sa aud primele ei cuvintele,cum zice mama,tata...sa ii vad primii pasi facuti cu stangacie..ufff..sunt atat de multe lucruri de zis si totusi atat de putine..vreau sa zic multe,dar parca nu exista cuv sa exprime tot ce simt in momentele astea ....toti spun te inteleg etc..nimeni nu te intelege decat o pers care a trecut prin ceea ce ai trecut tu..de aceea am deschis acest topic..sa ne dam uneia alteia sfaturi sa ne fie mai usor de acum incolo!!

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Asa este Amelia, toti te inteleg,, te sustin, dar doar cine a trecut prin asa ceva stie ce inseamna cu adevarat. Am vazut ca mai sunt mamici care au trecut prin asa ceva pe forum si sper ca vorbind una cu alta sa reusesti sa treci peste aceste momente triste din viata si sa mergeti mai departe. Ce pot sa mai zic decat sa va dea Dumnezeu putere sa mergeti mai departe!

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Buna Amelia!
    Si eu sunt mamica de ingeras,vin alaturi de tine.
    Te inteleg atat de bine,pentru mine luna martie e foarte trista,pe 15 martie baietelul meu Eduard ar fi implinit 2 ani.
    Ma bucur ca ai deschis acest topic.
    Te imbratisez cu drag!

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    Ami, toate suntem alaturi de tine! cred ca toate mamicile cand am aflat de Raisa, ne-am pus in locul tau si am simtit pt cateva clipe durerea ta! toate am fost alturi de tine, am plans cu tine si cred ca pe toate ne-a marcat ceea ce ti s-a intamplat! si ne rugam sa iti dea Doamne Doamne putere sa mergi mai departe si sa iti ofere un alt copilas sa umple o parte din golul din sufletul tau.

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    da angela asa e...si eu anu trecut pe 1 martie am aflat k o sa fiu mamica..si uite k dupa un an am fst mamica si deodata nu mai sunt

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Ami,esti mamica, dar de ingeras,acum au ramas doar amintirile si durerea imensa,stiu ca nu veti uita niciodata pe Raisa,vreau sa-ti spun ca eu si acum pastrez o poza a baietelului meu,am un loc special in camera,acolo ma rog si aprind o lumanare,multi imi spun sa renunt la acel spatiu facut special pentru el,tot imi spun ca il am pe Seby nu are rost sa-l mai pastrez,dar eu nu pot,daca as renunta e ca si cum as vrea sa-l indepartez,nu stiu,dar nu pot...
    Pentru mine era o alinare sa privesc pozele,putine pe care le aveam,sa merg la cimitir,simteam ca sunt alaturi de el.

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    asa si eu..parca dak nu ma duc o zi la cimitir aveam un sent de vinovatie..ma simt tare prost dak pot sa merg si totusi nu ma duc..

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Sunt convinsa ca legatura care se creaza intre mama si copil nu poate disparea niciodata. Asa cum a spus si Angela, Ame esti mamica de Raisa, ingeras scump care desi nu mai este fizic cu tine ea exista acolo in sufletul, in gandul si in rugaciunile tale si acum te protejeaza de acolo de sus si vegheaza asupra ta si a lui Bogdan.
    Nimeni nu iti va putea vreodata lua amintirea ei. Daca tu simti ca trebuie sa mergi zilnic la mormantul ei atunci fa asta, dar nu uita ca si daca nu te duci asta nu inseamna ca ai abandonat-o sau ca uiti de ea. Eu asta simtam la inceput dupa ce am pierdut-o pe mami meu, si din ce spui tu cred ca asta simti. Intr-adevar nu pot compara situatiile pentru ca asta nu este posibil, dar incerc, din propria experienta sa te ajut in masura in care pot.
    Dupa cum ai vazut toata lumea este alaturi de tine si se gandeste la tine.

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    vin si eu alaturi de voi desi nu am trecut prin ce ati trecut voi...dar m a sensibilizat tare mult...
    am citit pe siteul biancai brad la piederea sarcinii mai multe povesti de la mamici de ingeri...si dupaia s a intamplat si nenorocirea cu Raisa...
    amelia sunt alaturi de tine si de toate mamicile de ingerasi

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    nu spun a te inteleg ca nu cred ca pot dar spun ca sunt alaturi de tine...

+ Raspunde
Pagina 1 din 31
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari