Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    Noi oamenii, mereu suntem nemultumiti! Mereu ne lipseste ceva! Este si cazul meu! Ba sunt suparata ca nu am bani sa cumpar tot ce vreau pt bebe, ba ca nu am casa mea ... si multe altele!

Cand am auzit de Bianca Brad, m-am ingrozit! Am plans ascultand-o, am plans citind un pic pe site-ul ei (nu am reusit sa citesc tot pt ca nu am avut putere). Dar am realizat ca de fapt am tot, il am pe Antonio. Degeaba as fi avut toti banii din lume, case si alte lucruri materiale daca nu l-as fi avut pe el.

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    stiu ca sunt multe astfel de cazuri, din pacate. mamicile care trec prin asa ceva ar trebui sa fie un exemplu pt noi, sa apreciem ceea ce avem si sa fim alaturi de ele. nimic nu este mai ingrozitor decat asta.

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    Am o intrebare la care nu cred ca voi gasi vreodata raspunsul! de ce este viata asa nedreapta? de ce da Dumnezeu copii celor care nu merita sa fie mame? de ce le da celor care ii omoara, facan avort pt ca consiera ca e prea devreme pt a avea un copil, pt ca ele vor sa isi traiasca viata si sa se distreze si pt asta isi omoara proprii copii, de ce le da celor care dupa ce ii nasc ii arunca ca pe niste gunoaie ... DE CE?!

http://www.biancabrad.com/pierderea_sarcinii/

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Am citit tot ce a scris Bianca Brad , imi pare foarte rau pt ea , cred ca nu exista durere mai mare...Abia ma pot opri din plans....

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Am citit, si abia acum am reusit sa ma opresc din plans. E asa de dureros cum cei din jur nu stiu sa stea alaturi. Orice ai zice, ei nu inteleg. Si nici femeile, pana nu au cel putin un copil ... nu trec printr-o sarcina si emotiile acesteia nu au cum sa inteleaga, oricat ar incerca.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Bianca, nu stiu daca vei gasi raspuns, si eu mi-am pus de multe ori intrebarea si nu am gasit raspunsul... Nu cred ca-l vei gasi vreodata..... E trist, si sunt multe alte cazuri asemanatoare, dar nu putem face nimic in afara de a spune o vorba buna....

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Bianca,in primul rand vreau sa ti multumesc pentru deschiderea acestui topic.

Imi este greu sa vorbesc pentru ca mereu durerea este vie,si nu stiu daca voi putea vreodata sa-l uit pe primul meu baietel pe Eduard-Andrei,mort la 2 zile dupa nastere.
    Vreau sa spun ca nimic nu conteaza,degeaba ai casa,avere,realizare profesionala,am trait pierderea copilului meu si mi-am dat seama ca am invidiat cu durere pe acea mamica simpla,saraca,poate fara o profesie dar atat de bogata,pentru ca intreaga ei avere era copilul pe care il strangea la piept iar eu nu aveam nimic,decat un gol imens si o durere sfasietoare.

El este baietelui meu,care acum este un ingeras,doar atat mi-a ramas:

Am suferit cumplit,doar cine a trecut prin asta poate intelege cu adevarat durerea pierderii copilului.
    Dar am gasit puterea sa ma ridic pentru ca ajunsesem la un pas de nebunie.Intr-o zi am spus gata trebuie sa merg mai departe,voi avea un alt copil.Numai acest scop ma facut sa lupt cu mine insumi cu durerea mea,sa zambesc desi apoi plangeam in hohote,a fost greu dar am reusit sa am un copil sanatos iar dovada este SEBY,MINUNEA MEA.
    Ii multumesc lui D-zeu ca mi-a permis sa-l am.Il strang mereu in brate ma bucur de fiecare progres al lui,dar nu am reusit sa uit pe fratiorul lui.
    Venirea primaverii e dureroasa pentru mine pentru ca pe 15 martie Eduard ar fi implinit 2 ani.

De ce se intampla si asa,sa nu ne intrebam de ce ni se intampla noua,sa o luam ca pe o proba de viata,ca pe o rascruce,sa reusim daca putem,sa gasim forta sa mergem mai departe...

cristina elena
    Guest
    Angela imi pare rau, iti stiu povestea dar acum ca ai pus si poza cu micutul tau care nu mai e m-ai rascolit si mai mult. Off nu vreau sa stiu ce e in sufletul acelor mame care au pierdut un sufletel mic, cand vad astfel de cazuri la tv schimb canalul, nu sunt destul de tare sa ascult astfel de intamplari.
    Sa multumim la Dumnezeu ca avem copilasi sanatosi chiar si nazdravani langa noi si sa ne rugam in continuare pentru ei si pentru sanatatea lor.

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    e dureros si trist totodata nu cred ca as dori vreodata sa trec prin asa o experienta cruda,ma uitam la stiri cum o mama dar nu ii poti spune mama ca nu e avea deja 15 copii si era insarcinata cu al 16 plecase de acasa si nu o mai interesa de ei ce ar putea fi in sufletul unei femei care isi doreste din tot sufletul un copil si nu poate sa il aiba iar unle ii fac si nu ii intereseaza e dureros si trist ,am prieteni buni care isi doresc cu ardoare un copil si nu il pot avea si mereu se intreaba cu ce au gresit sau de ce ii pedepseste asa de crunt ca doar nu isi doresc bogatii sau altele pur si simplu vrea sa stie cum e sa fii parinte e dureros.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Of, Angela ne pare tare rau, nici nu stiu ce sa mai zic, ai fost puternica si D-D ti-a mai dat o minune de baietel. Suntem alaturi de tine si iti dorim sa fi puternica in continuare pentru Seby. Te pupam.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari